şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle donald trump'ın oylamada aklanmasıdır. suçlandığı konular 'görevi kötüye kullanma' ve 'kongre'nin işleyişini engelleme' suçlamaları idi, beş ve altışar fark ile bu suçlamalardan aklanmıştır.

  umarım meşhur tweetleri ile yine dünyayı ters yüz etmez.

  kaynak

  *
 • iki maddede de demokratlar silme suclu cikardilar. acikcasi aklanacaginin belli olmasindan sonra birkac fire bekliyordum. ozellikle bu kasimda girecegi secimi buyuk ihtimalle kaybedecek alabama senatoru doug jones, orta yolcu bati virginiali joe manchin dahil hepsi suclu oyu verdi.

  ancak gunun buyuk surprizi utah senatoru mitt romneyden geldi ve bir numarali madde icin bir cumhuriyetci parti senatoru suclu oyu verdi. boylece bir abd baskaninin azil durusmasinda ilk kez kendi partisinden bir senator suclu oyu vermis oldu. daha once hem andrew johnson hem de bill clinton oylamalarinda demokratlar silme sucsuz oyu vermislerdi. 2012 secimlerinin yenik baskan adayi romney icin buyuk bir hareket. bu saatten sonra hangi yasa teklifi cumhuriyetciler tarafindan kabul edilir allah bilir. trump icinse cumhuriyetcilerin tamami beni akladi lafi etme sansi kalmadi.
 • (bkz: #101174367)

  bop savaşları alevlenecek. küreselcilere sert girecekler, izleyin.
 • başkanlık seçimlerini kazanmayı garantilemiştir.
 • kendisi hakkında tanıklık edenlerin ipini çekmiş hemen akabinde. askeri irtibat noktası yarbay alexander vindman ulusal güvenlik konseyinden ve beyaz saraydan şutlanmış, ab nezdindeki büyükelçi gordon sondland görevinden alınmıştır.