şükela:  tümü | bugün
 • basit bir durum olmadığını düşündüğüm gözaltılardır.

  bakalım altından ne çıkacak?.

  --- spoiler ---

  istanbul büyükada'da toplantı yapan farklı hak örgütlerinden insan hakları savunucuları gözaltına alındı.
  --- spoiler ---

  link

  link 2
 • reis sonun yaklaştığını gördü, bütün hak örgütlerini hak mücadelesinden geri tutmak için korkutmaya çalışıyor ama macun tüpten çıktı artık, geri dönüşü olmaz.
 • bizim gibi ülkelerde her türlü hak arayışı kafadan "dış mihrakların ajanları tarafından organize edilmiş devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü yıkmaya teşebbüs" olarak görüldüğü için şaşırtmayandır.

  bu arada bu insanlardan bir haber var mı? özelden bir arkadaşın dediğine göre evlerine baskın yapılmış ve içeride kimseyle görüştürülmüyorlarmış
 • gözaltına alınanlar amnesty international üyeleri ve rte tarafından g20'yi takip eden basın toplantısında darbe öncesi büyükada'da yapılan toplantının devamını yapmakla suçlandılar. rte'nin fahri cumhuriyet başsavcısı titri itibariyle yaptığı bu suçlamayı takiben uzun süre gün ışığı görebileceklerini sanmıyorum.
 • artık liderleri başta olmak üzere paranoyaklaşmış bir ruh haliyle her türlü muhalif hareketi kriminalize etmeye çalışan rejimin son icraati, polis tutanakları bile yapılan iftirayı çökertecek nitelikte buna rağmen insan hakları aktivistlerini tamamen keyfi şekilde göz altında tutmaya devam ediyorlar

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…tirayi_cokertti.html#
 • konu hakkindaki polis tutanaklari, biri cok yakin arkadasim olan sucsuz insanlarin bir haftadan uzun suredir yok yere gozaltina tutulduklarini gostermekte.

  insan haklari savunuculari serbest birakilsin!

  http://t24.com.tr/…rinin-buyukada-toplantisi,413851
 • 12 eylül dönemi insan hakları konusunda ihlaller diz boyuyken, insan hakları mücadelesi veren insanlar "vatan haini, jurnal, ajan, casus vb" tanımlamalara çok uğrardı. hatta o akp'nin anla şanla yargılıyoruz dediği kenan evren paşa iti bu konuda bolca açıklama yapar, bu aktivistlerin bizi batıya kötü göstererek onların nezdinde bizi zor durumda bırakan ajanlar diye nitelendirirdi.

  döndük yine başa. faşizm tanımı yapmak için bakacağınız kriterlerden birisi, insan hakları aktivistlerine nasıl davranıldığına bakmanızdır.

  demokrasini alın o koca kıçınıza sokun. yemekten yağmadan zaten bolca genişledi
 • ümit kıvanç konu üzerinde özenle durmuş;

  "...büyükada komplosunda üzerinde özel olarak durulmaya değer iki boyut var: ilki, iktidarın kara propaganda aygıtından başkasının sesinin ulaşamadığı geniş bir nüfusa en basit hakikati dahi anlatabilme şansından yoksun oluşumuz. bu olaydaki en basit hakikat, casus-ajan diye gözaltına alınanların pek çoğumuzun uzun yıllardır tanıdığı, bildiği insanlar oluşu. “yahu bunlar arkadaşlarımız!” diyoruz ya, söyleyebileceğimiz en okkalı laf bu aslında. fakat duyuramıyoruz. çünkü kanallar kapatıldı, biz de açmak için yeterli çabayı göstermiyoruz.

  öteki boyut, bu kötülükleri böylesine iştahla yapanların ne tür yaratıklar oldukları. insanlar, şüphesiz. öyleyse insan nasıl bir yaratık? bunu nasıl yapabiliyor? pekâlâ aksinin doğru olduğunu bildiği halde başka insanların hayatını karartmayı nasıl göze alabiliyor? göze almak ne kelime! bundan özel zevk alıyor..."

  http://www.gazeteduvar.com.tr/…ler-ajan-casus-olur/
 • bayağı şaşırdım böyle bir platformda bu kadar az bahsinin geçmesinin
 • hepsi tutuklanma talebiyle savcılığa sevk edilmişler, evet göstere göstere toplantı yapan bu insanlar, ajan, terorist vatan haini (yersen)

  http://t24.com.tr/…yle-mahkemeye-sevk-edildi,414753

  resmen abd'nin bugün yaptığı açıklama sonrasında misilleme olsun diye hapse atacaklar bu insanları

  yazıklar olsun şunlara ses çıkarmayan bizlere!