şükela:  tümü | bugün
  • şu anda twitterda konuşulan, olay yerinden birkaç fotoğraf da atılmış saldırıdır. ayrıntılı bilgi henüz yok.

edit1: (18+) olay yerinden bir fotoğraf
    edit2: silahlı çatışma olduğu söyleniyor. duyulan sesin pompalı tüfek sesi olduğunu söyleyen de var.
    tweet
    edit3: son okuduklarım ve gelen mesajlardan sonra; saldırı değil, düpedüz silahlı kişilerin çatışma sı olma ihtimali yüksek.
    edit4: yaralılar olduğu yazılıyor
  • hakkında henüz bilgi bulunmayan, umarım gerçek değildir dediğimiz haberdir. gecenin 3'ünde yapılan bir saldırıda bir saldırının gerekçesi ne olabilir diye merak ediyorum.
  • adam vurmak çok kolaylaştı bu ülkede. henüz net bir bilgi yok olay hakkında.
  • bilgilerin net olmamasıyla birlikte , neden olmasın dediğim olay. artık herşey oluyor ülkede bireysel silaylanma ve mermi sayısı arttı. şiddeti ve ahlaksızlıkları sadece polisiye tedbirlerle durduracaklarını sanan insanlar arttı. nefret arttı, umut azaldı. birbirimize tahammülümüz azaldı. komşuluk azaldı. sevgi azadı, çıkar ilişkileri arttı.
    kaynak: sadece, gecenin bir vakti deniz sesinin bile huzur vermediği hislerim.
  • gebze'de çarşıda yürürken av tüfeği,kuru sıkı vs. gibi şeyler satan bir yer gördüm içerde kalabalık vardı ilgimi çekti o gün.
    sonra önünden geçerken hep izledim.sürekli silah satın alıyorlar.deneyim yok.
    seçim gecesi de bunu gayet açık ve net gördük.

sizinde çevrenizde böyle satış yapan bir kaç dükkan varsa gözlemleyin.
  • 40 yıllık kadıköylü olarak iki ihtimal veriyorum
    ya birileri alkolu başka yerinden aldı
    ya da klasik kadıköy bar kavgalarından birisidir.
  • saldırgan insanlara ateş açarken allahu ekber demiş mi merak ettiren saldırı.

sakallı da olabilir.
  • yaklaşık 50 metre uzagindaydim.
    45 dakika kadar önce beyaz bir arabayı kovaladilar. on onbeş kişi bir arabayı bira şişeleri atarak kovaladilar. araç hizlica kaçtı.
    45 dakika kadar sonra sekiz on el silah sesi duyduk. baktığımızda aynı beyaz arabanın uzaklaştığını gördük.
    silah seslerini sayarsak ya iki silahlı saldırgan vardı ya da karşı taraf da silah kullandı.
    yardıma kosanlardan duyduğum kadarıyla en az 6, 7 yaralı çıkarmışlar mekandan. biri ağır dediler.
    haber sıcağı sıcağına; yanlış bilgi varsa editlerim.
  • ucuz bira satan barlarda yaşanan tipik olaylar. bir kere yer de converse var. gerçekten yatın uyuyun.
  • olay yerinde yaralanan bir kişinin, olayı anlattığı yer. bkz: https://twitter.com/…zer/status/1014879627163176961