*

şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: okuma yazmanız var mı arkadaşlar? sebebini satırlar arasında yazdım neden metro turizm olduğunu. boş yapmayın, ben de biliyorum ne mal olduklarını.

edit: oh olsuncular geldiği gibi bir de akp'li olduğum ve belediye etkinliklerinde çaldığım iddia edilmiş aşağıda. ben metal müzikle ilgileniyorum gençler. linç kültürü her yerinize işlemiş. yarrak gibi insanlar olduğunuzu ispatlamaya her seferinde bu kadar hevesli olmayın.
    ...

öncelikle böyle bir başlık açtığım için özür dilerim arkadaşlar. ne yapacağımı bilemez haldeyim.

5 temmuz 2018 tarihinde saat 23.57'de hareket eden, 34 fa 1891 plakalı, istanbul'dan izmir'e hareket eden metro turizm otobüsünde izmir otogarına vardığımızda bagajımın olmadığını fark ettim. muavin başta sorumluluk kabul etmedi fakat elimde biletim ve bagaj fişim mevcut. bu bilgiyi verdikten sonra eveleyip geveleyip beni halkla ilişkilere yönlendirdiler.
    oradaki hanım da şikayet başvurumu aldı ve genel merkezi arayarak da bir şikayet başvurusu yapmam gerektiğini söyledi. dediklerini yaptım.
    ardından polise gittim. onlar da 24 saat beklememi ve bagajım bulunamazsa tutanak tutabileceklerini söyledi.
    bagajımda binlerce liralık müzik ekipmanı vardı arkadaşlar. para kolay kazanılmıyor ne yazık ki. baya baya psikolojim bozuldu sabahtan beri.

ayrıca metro'yu niye seçtin diye goygoy çevirecek arkadaşlar kalbinizi kırarım. çalıştığım proje dahilinde yönetim tarafından alındı biletim. ne olabilir ki dedim ve olanlar oldu işte.

bagajımın bulunma ihtimalini artık düşünmüyorum. bu adamlar zararımı nasıl karşılayabilir? nasıl bir yol izlemeliyim?

tekrardan özür diliyorum böyle bir başlıkla formatı ziktiğim için.
  • metro turizm rezalet derecesi 10/9 hiç okumaya gerek yok. bu rezalete ortak olanlarında hala metro turizm kullanması da rezaletin ötesinde yuh be arkadaşım.
  • ısrarla metro turizm tercih edenleri anlamıyorum.tamam geçmiş olsun bir mağduriyet yaşamışsınız ama göz göre göre hala bu firmayı kullanıyorsanız hatayı biraz da kendinizde arayın.
  • (bkz: cem uzan'a hapis şoku)
    yine de geçmiş olsun arkadaş. şu rezil şirketi kullanmayın, rezil olmayın. ben bir gece hem de doğum günümde yarım metre karda 12 saat mahsur kaldıktan sonra bıraktım kullanmayı. 10 seneden fazla olmuştur heralde.
  • (bkz: okumadım)
    (bkz: iyi olmuş)

hala metro turizm kullanıyorsanız, başınıza her ne geldiyse hak etmişsinizdir.
  • soğuk su iç. bu tarz şeylere yüksek meblağ ödenmez. geçmiş olsun. rezalet puanım 10 / 6.
  • sol framede görünce, "yine nereye attırdılar acaba?" merakıyla geldiğim başlık.
  • biletin 3 veya 5 katı ödeniyor biletin arkasında yazar. tutanak tutturmuş olman gerek ama yoksa çamura yatıyorlar o yüzden her yolculuğumda kıyafet harici şeyleri yanıma alıyorum. aşağı koymam gerekse de her molada iniyorum ve bakıyorum ne olur olmaz korkusuyla.
  • bizden ne isteniyor anlamadığım bilindik metro rezaletidir.

deşifre edeyim rezil olsunlar falan diye düşünüyorsanız metro turizm internet üzerindeki şikayetleri iplemeyen bir yer. zibilyon tane metro turizm şikayet başlığı var adamlar o kadar boşvermiş ki bir tanesini bile mahkeme kararıyla sildirmemiş.

büyük muavin skandalında bile adamlar birkaç gün sonra "işten attık" diyip kapattı olayı. genel müdürlüğü falan arayın şikayet edin onu da iplemeyeceklerdir ama en azından hiçbir şey yapmadım demezsiniz. bol şanslar.
  • muavin yerine eşek çalıştıran bir firmanın rezaletidir. bir bagaja sahip çıkamayan adamı neden işe alırlar anlamıyorum.

bu durumda kanunen yapacak çok bir şey yok. tazminat talepli dava açarsın zararının yarısı bile karşılanmaz. geçen zaman ve sinir harbi de cabası.

yapılacak en mantıklı şey bavulun izini sürüp bulmaya çalışmak olmalı. firmayla iş birliği içinde gibi görünüp senden önce inen yolcuların biriyle gitme ihtimaline karşı yolcuların bilgilerini almaya çalışabilirsin. muhtemelen aklına gelmiştir ama başkası karıştırıp senin bavulu aldıysa kendi bavulunu bırakmış olabilir. bu durumda bavulun kimde olduğu açıkça belirlenir.
    senin bavulu alan eleman kendi bavulunu da aldıysa bu hırsızlık oluyor zaten.

edit: ilk entryi okumaktan aciz bazı mal suserlar yine başlamışlar "metro turizme binilir mi yeaa haketmişsin, az bile yapmışlar vs." diye.

camışın biri de direkt okumadım iyi olmuş yazmış ya tiplere gel. %99u yazıdan oluşan bir sitede yazıyorsun ama yazanları okumuyorsun ha benim tosunuma naptın resimlerine mi bakıp yorum yaptın?

memleketin küçük bir kesiti gibi oldu sözlük yemin ediyorum.