şükela:  tümü | bugün
 • erdoğan erkenden kazındım havası yaratıp seçmenini sokağa çıkardı. saat 10 gibi her tarafta korna ve silah sesleri vardı böylelikle psikolojik üstünlüğü kurdular o saaten sonrada muhalifler dışarı çıkıp hakkını arıyacak cesaret bulamadı
 • olan olmuş artık mansur yavaş 'ankara' seçiminden bu yana ülkede seçim falan olmuyor hikaye yani hepsi. adamlar kazandık diyorlar kazanıyorlar, atı alan üsküdarı geçti diyor yine kazanmış oluyorlar. öyle millet iradesiymiş cart curt boş işler. artık dışarıdan mı oluyor yoksa devlet eliyle mi oluyor kimle yola devam edeceklerine karar veriyorlar ve sonuç o çıkıyor. ha diyelim ki artık tayyibi gözden çıkarsalardı emin olun inceyi kazandıracaklardı ama olmadı o zaten.
 • adam doğru şeyler söylüyor. aa sonuçta bir devlet kuruluşu. sadece harcamalarının değil onunla beraber idari işlemlerinin ve organizasyonunun da şeffaf olması gerekir. aa nın seçim gecesi sonuçları toplamak için kullandığı sistem hakkında kimse bir şey bilmiyor. oysa bunların kamuoyu tarafından biliniyor olması lazım. gerçekten içişleri bakanlığı personeli mi kullanıldı, muhabirler kullanıldıysa bunların sayısı nedir. diğer kamu personeli mi kullanıldı. bunların hiç birinden haberimiz yok.

  ayrıca seçim sonuçlarının sandık sandık sorgulanabilmesi ama sandıkların bir arada total olarak sorgulanamaması şaibeli daha da artırıyor. 1 milyon adet oy kayması sonuçta seçimi ikinci tura bırakacaktı. bunların konuşulacağı yerde sadece chp nin iç çekişmelerini dinliyoruz.
 • söylediği doğru, çok ilginç bir konuymuş gibi neredeyse bir haftadır aynı şeyleri yazıyor.

  yahu bu ülkede son 5 seçimdir aynı sistem zaten uygulanıyor. ondan önceki seçimlerle ilgili bir fikrim yok; zaten ondan önceleri oy kullanma hakkım olduğunda bile gitmedim.

  devletin her sandık başına güvenlik için koymuş olduğu bir adet polis, üzerine okuldan sorumlu olarak koyduğu bir adet daha polis ve yine bölge bölge sorumluluklar vermiş olduğu mobil polisler vs. tüm bunlar elinizin altındayken neden sandık sonuçlarını erkenden toplayıp algı yaratmayasınız?

  bir haftadır, düzgün işlemiş bir sisteme bok atacağına, aynı mantıkla çalışan "adil seçim platformu" denen rezalet şebekesinin niye bu sistemi eline yüzüne bulaştırdığı sorusunu sormak çok mu zor geliyor? azıcık altyapısı olan bir internet sitesi kurup verileri buraya takır takır yüklemek ne kadar zor olabilir ki?

  not: konu bu sistemin legalliği diye kimse hikaye anlatmasın. aynı mantıkla çalışan adil seçim platformu da illegal oluyor bu mantıkla.
 • seçimden bu yana takip ettiğim soner beyin dikkat çeken yazıları. ne yazık ki sözlükte yeteri kadar ilgi görmemiştir.

  açıklamalar söylemler doğruysa vay halimize. koskoca iç işleri bakanlığı tarafından seçimlere müdahale olduğu iddiası var. işin garip yanı bu korkunç iddialar ne ana muhalefet partisi ne de diğer muhalefet partileri tarafından dile getirilmiyor. esas üzücü olan da bu. madem böyle bir iddia var raporunu, dosyanı hazırlarsın hükumete sunarsın. ha hükumet yine bildiğini yapacaktır . o zaman da agit'e kadar yolu var. madem bir yolsuzluk var ortada dosyanı raporunu hazırlar gerekli yerlere başvurunu yaparsın. bunun için size oy verdi milyonlarca insan, koltuk kavganızdan milletin çıkarlarını unutun diye değil !
 • yahu herşeyi eleştirin bakın ben de muhalifim ama saçmalamayın. o sandıklar ysk ya gitse ne olur gitmese ne olur. teknoloji çağındayız. haber ajansı direk tutanakları hesaplayıp yayınlattırıyor. her sandık herkese açık. bu seçimde hile olmuş mudur evet münferit olmuştur ancak bu yüzde yarım bile değildir. seçim objektif yapılmış ve sonuç bu çıkmıştır. biz muhaliflere düşen bunu değiştirmeye çalışmak hile yaptılar diye ağlayıp komplo teorileri götümüzden uydurmak olmamalı.