şükela:  tümü | bugün
  • şahsımın başına gelen rezalettir.

öncelikle belirteyim eksideki rezalet başlıklarını pek onaylamıyorum ve hiç de yazmadım. hiç yazmadım derken hiç rezalet başlığı açmadım demek istemiştim. yoksa yazilan bir iki rezalet basligini up lamisligim var. onaylamıyorum derken buranın sikayetimvar a dönüşmesine üzülüyordum ama şimdi görüyorum ki bazen insanın sosyal medyadan başka çaresi kalmıyor.

bu durumda siz sevgili suserlerin yardımını rica etmekten başka yapabileceğim birşey yok. lütfen bu başlığa yorum yaparken yaşadıklarımı göz önünde bulundurun.

5 temmuz 2018 tk 2438 no.lu 19.25 saatlk istanbul antalya uçuşu ile arkadasimin yanına gidecektim. saat 18.30 gibi atatürk havalimanına vardim. sirt çantamla iki guvenlik kontrolünden de sorunsuz geçtim. çok seyahat ettiğim icin genelde sırt çantası ile seyahat ederim ve içine sadece seyahat boyu sıvı koyarım çünkü kuralları biliyorum. nitekim güvenlikten iki defa sorunsuz gecerek en içte yer alan prime class lounge a girdim.

tam o esnada ucak 1 saat 10 dk rötar yedi. beni de seytan durttu thy cip lounge a gideyim dedim. biletim bu sefer business class idi. normalde ekonomi alıyorum ama bu sefer business idi.

ıkıncı güvenlik kontrolünden geri çıktım.

bilen bilir thy cip lounge atatürk havalimanında dış hatlarda.ic hatlar ile dos hatlar arasında geçiş var binanın icinden.

cip lounge iç hat dış hat fark etmez tüm yolcular için. yürüdüm lounge a geldim. lounge girişindeki x ray cihazina girdim.

adamlar çantamdaki ufacık bir güneş kremine taktılar. beni içeri almayı reddettiler. kremi cıkardım gosterdim. seyahat boyu olduğunu daha önce hep böyle seyahat ettiğimi soyledim.

ben kremi atmayinca bütün çantami iç çamaşırları dahil herşeyimi herkesin gözü önünde ortalığa boşalttılar. kendilerine ucak rötar yediği için iki seviye güvenlikten de sorunsuz geçtiğim halde thy lounge a geldiğimi belirttm. ayda en az 3 4 kere seyahat ediyorum tipik bir beyaz yakali kadinim isidli bir tipim yok. bunu ayrımcılık için değil tipimde de güven vermeyen bir taraf olmadığının altını çizmek için yazıyorum.

ben zaten içeriden çıktım tüm güvenlik aşamalarını geçtim dedim. primeclass lounge a yaptigim ödemenin fişini gösterdim. fayda etmedi. oradaki görevli polis de olayları tirmandirdi.

güneş kremimi atmayacagimi çünkü zaten boyunun kurallara uygun olduğunu nitekim oraya gelmeden önce iki güvenlikten de sorunsuz geçtiğimi defalarca söyledim.

sinirlendigim şey kremi onlara acikca gosterdigim halde herseyimi ortaya dökerek çantamı hunharca karistırmaları oldu kimse yanlis anlamasin. yoksa loungea zaten girmeyecektim uçuş 1 saat 10 dk rötar yapınca gideyim bari demistim.

seyahat boyu bir güneş kremi için tüm özel eşyalarımı ortalığa saçtılar. kiyafetler kitaplar kozmetikler herşey saçıldı.

ben türbanlı bir kadın olsam veya yanimda kocam cocugum olsa bunu yapabilecekler miydi sizce? siz eşinize bunu yapmalarına izin verir miydiniz mesela? tek seyahat eden bir kadin gorunce ustume geldi comarlar. bunu bir kere anlayın. nitekim millet ellerinde su şişeleri ile dahi geçmekte idi.

onlar beni lounge a almayı reddettikten sonra ben havalimanına tekrar baştan girdim tekrar sorunsuzca iki güvenlik noktasından da geçip prime class lounge a geri gittim. ıki güvenlik noktasından totalde 4 kez sorunsuz geçmem çantamda kurala aykırı birşey olmadığının ispatidir yorum yapacaksanız lütfen bunu göz önünde bulundurun.cantamda elbet sıvı vardı. ama kurallar dahilinde.

prime class a dağılan eşyalarımı adam gibi toparlamak için geri gittim bütün çanta dağıldı çünkü. hızla eşyalarımı topladım bir baktım uçak son çağrıda hemen depar attim zor yetistim. ya kaçırsaydım?

bir gunes kremi için bir kadın yolcunun iç çamaşırları nasıl ortalığa dökülür rezillik buradadır.

kendine dünya markası diyen bir şirket kadın yolcusuna bunu nasıl yapar aklım almıyor. yaşadığım küçük düşürmeyi anlatamam.

lütfen sesim olun. bu rezilliği duyuralım.
    thy bu ulkenin bir degeridir, vizyonsuz ve uygarliktan nasibini almamis insanların eline kalmasın.

lütfen sesim olun.

yardımcı olabilecek yazarların her tür desteği çok makbule geçecektir.

edit: entry de bu kadar çok iç çamaşırlarımdan bahsetmemin nedeni adamların düpedüz haksız oldukları konuda bile güçlü olan haklidir prensibi ile hunharca en mahrem eşyalarımı bile ortalığa saçmalarıdır. bu adamların keyfiyetinin hayatımızın en mahrem alanlarına dahi istediği an etki edebileceğini göstermek için ozellikle yazdım. bu kadar takılmayın.

gördüğünüz üzere bir saatlik seyahate dünyanın parasını da ödesek özgürlüğümüz bu pis cahillerin bize izin verdiği kadardır. kurallara tamamen uysak dahi keyfi kararlarla günümüzün içine etmeyi kendilerinde hak görüyorlar.

thy bunlara mi emanettir?

lütfen sesim olun.

ıkıncı edit: güneş kremim ufak olup rossmanda satılmaktadır. kilitli şeffaf poşetlerim de rossmanndan alınmadır.

başlığa köstek olmaya gelnlere duyurulur.

ucuncu edit: sonucu merak edenler olmuş.

sonuç olarak ben o uçağa bindim. ama bu rezalet sonucu dağılan eşyaları toparlamak ve havalimanına en baştan girmek zorunda kaldigim için az daha kaçırıyordum en son çağrıda gidebildim kapıya.

adamların keyfi uygulaması yüzünden uçağımı kaçırabilirdim.

thynin kimin elinde olduğu malum.
    polislerin ve o cahil güvenlik görevlilerinin kimden olduğu malum.

bu adamların kafalarına göre kural uydurmalari ve canları kimi isterse onu mağdur etmeleri sizi hiç mi rahatsız etmiyor?

yemişim iç çamaşırını oradaki hiç kimseyi tekrar görmeyeceğim.

ama ya ben eşyalarımı toparlarken uçağı kaçırsaydım? bu cahiller yüzünden biletim yanmayacak miydi? sakin sakin tüm kurallara saygı duyarak katılmak istediğim seyahatte basima neden bunlar geliyor?

bu cahillerin keyfi uygulamaları ve keyfiyete dayanan yaptırım güçleri, kafalarina estiginde bizlerin hayatini alt üst edebilmeleri sizi neden rahatsız etmiyor?

neden?

dördüncü edit: çantasına çamaşır doldurmuş diyen yazar bsg ya hakikaten. bsg.

konu çamaşır değil keyfiyet. beni orada keyfi şekilde alıkoyup uçağı kacirtabilirlerdi. direndim diye gözaltına alabilirlerdi. kimse bir şey diyemezdi. olay hukuksuzluk. olay keyfiyet. bunu anlamayan lütfen yorum yapmasın. köstek olmayın.
  • o şahısların sicil no'larını alıp şikayet ediniz.rezalet puanim 10 üzeinden 10.
  • keşke entry’nin 28 yerinde “iç çamaşır” geçmeseymiş.

rezalet iç çamaşırların görünmesi mi yoksa kapıda yaşanan olaylar mı?

madem bir rezalet durum var bunu okuyalım, iç çamaşırları değil.

iç çamaşır tabii ki önemlidir, kimileri için mahremdir.....

ama olay iç çamaşır değil ki!

benim de valizimi açsalar mutlaka iç çamaşırlarım saçılır etrafa.

ama ben olsam iç çamaşır yerine bana yapılan haksızlığın altını çizerdim, iç çamaşırlarımın görünmesini değil.....
  • kafası karışık bir rezalet. prime class'a git sonra oradaki fişi göster thy business lounge'a gir vs vs.
    1- thy "business lounge" ne yapsın senin primeclass fişini?
    2-seyahat boyu güneş kremi nasıl oluyor? güneş kremlerinin kilolukları mı var? zaten hepsi 200-300ml max.
    3- kabin için sıvı taşıma kuralları açık, sıvılar kilitli poşette olmalı. eğer kilitli poşet yoksa 5ml taşısanız bile almayabilirler, kurallar herkes için geçerli.
    4- polisin oc olduğunu nereden biliyorsun? polisin siclini falan alsaydın şikayet etseydin diyenler olmuş, komiksiniz olum. polisi şikayet et de adam seni görevli memura hakaretten "ki açık açık oc yazmış abla" mahkemeye versin.

geçiniz efendim, o sıvıyı kilitli poşete koyacaksın paşa paşa geçeceksin.

ayrıca onlara business lounge falan denmiyor, madem o kadar sık uçuyorsun önce onu öğren. business ile lounge'ın ne alakası var? thy cip ismini kullanıyor, business yolcusu olmasanız da lounge'a pek ala girebiliyorsunuz sayın çok bilmiş.

edit sonrası gelen edit: seyahat boyu krem varmış - check, benim hatam kusura bakma
    fakat yazının hiç bir kısmında kilitli poşetten bahsetmemişsin, müneccim bokumu yedim nasıl tahmin edeyim kilitli poşette olduğunu kremin? bunu tahmin edemediğim için bana kör cahil demen biraz ağır olmuş sanki?
  • zengin arkadaslarin olaya el atmasini bekledigim baslik.. biz pegasus’la ucuyoruz hic boyl dertlerimiz yok.
  • ilk cümleden sonrasını okumadığım rezalet, sözlükteki rezalet başlıklarını onaylamadığını söyleyen ve hiç yazmamış biri götü sıkışınca burayı tercih etmemesi gerekirdi, asıl rezalet bu zihniyettir, puanım 1/10.
  • efendi efendi mağduriyetini dile getiremeyen bir kadın ve iç çamaşırlarını içeren olay.
    türbanlı kadın ne alaka, nereden çıktı?
  • öncelikle belirteyim eksideki rezalet başlıklarını pek onaylamıyorum ve hiç de yazmadım.

baskasina olunca bana ne, basima geldi yardim edin. canta sirf ic camasiri dolu galiba o kadar sacildigina gore. puanım 1/10.
  • o degil de guvenlikte duran dengesizler icin thy'nin sucu nedir? onlar thy calisani degildir ve thy hic ama hic bir sekilde yaptirim uygulayamaz. orda sizi ariza cikartanlardan tutanak tutmalarini soyleyin yasak olan kremin detaylarini, sicil numaralarini talep edin (yaka karti numarasi) ve bunu gerekli yerlere sikayet etmen yeterliydi.
  • vay be insanların ne dertleri var;
    bizde bezelye ayıklıyoruz, içi boş çıkıyor diye dert ediyoruz