şükela:  tümü | bugün
  • savunma sanayii tarihimizdeki en büyük antlaşmanın imzalanması. boşuna bu ülke dünya lideri demiyoruz.

--- spoiler ---

milli savunma nurettin canikli pakistan'daki korvet ihalesini türkiye'nin kazanmasını böyle duyurdu: 'pakistan deniz kuvvetlerinin ihtiyacı olan 4 korvetin ihalesi sonuçlandı ve bu ihaleyi türkiye olarak biz aldık. ülkemiz, bakanlığımız ve türk savunma sanayisi için çok önemli bir gün. bugüne kadar türk savunma sanayisinde bir seferde en yüksek rakamlı ihracattır bu.'
    --- spoiler ---

http://m.hurriyet.com.tr/…eyi-biz-kazandik-40887203
  • bu adamlara sattığımız askeri makineleri, artık neyse hatırlamıyorum, bozuk çıktı diyerek parasını ödememezlik yaptıklarını ne ara unuttuk ya. yoksa o başka ülke miydi ben mi yanılıyorum.

edit: yanılmıyormuşum gayet de pakistan o devlet. gelen geçen alay etsin bizle oh güzel. işte o haber!
  • güzel haber. devamı gelir umarım bu tip haberlerin.

memlekete para lazım. hem de çok para.

haa bu saatten sonra hala yol/köprü/tünel/kanal gibi beton işlerine kim para gömerse, bu millet de o betonu onun üzerine döker.
  • üretmek lazım. sadece savunma sanayinde değil her alanda, yazılım, tarım, elektronik, aklınıza ne geliyorsa. ve devletin bunu bir kalkınma stratejisi olarak görmesi, müthiş ehemniyet vermesi, girişimcilere/yatırımcılara arka çıkması lazım. yoksa hergün böyle kur' a bakar dururuz.