• hemen milletvekili maaşlarına zam yapılmalı.
  • ayrıca 6 - 12 tl arası değişen etli yemeklerde daha az zam varmış, bir an korktum mebuslarımızın multinet leri yetmeyecek diye.
  • arka bahçende 600 tavuk beslendiğini düşün. meclis, gözümde bu 600 tavuktan daha faydalı değil.
    amaç da buydu sanırsam.
  • yapmayın etmeyin bu insanlar nasıl geçinir. 2 lira çok insafsızca olmuş.
  • gene bizden ucuz corba iciyorlar. boyle adaletin terazisini seveyim dun bi mercimege 10 lira verdim.

edit: cok soran oldu, lokasyon izmir-buca.
  • evet nihayet ekonomik kriz demokrasi yuvamızı da vurdu. girdi maliyetlerindeki artış nedeniyle meclis yemekhanesindeki çorba fiyatına %10 değil, %20 değil tam %100 (yüzde yüz) oranında zam yapıldı.

zamlı fiyat ve haber kaynağı için tıklayınız.

(bkz: ekşi haber ajansı)
  • milletvekiliyim ve bu zamdan sonra maddi geçim sıkıntım biraz daha arttı. sizlere aldığımız maaş çok fazla geliyor ekşiciler ama ankara'da yaşamak kolay değil ve bu para ile zor geçiniyoruz inanın.

hiç unutmam gemi isteyen oğlum vardı, üç gün yüzüne bakamamıştım utançtan. bakan olana kadar bir gemi bile alamıyorum. hayat gerçekten çok kötü ama kimse milletvekilllerinin geçim sıkıntısı ile ilgilenmiyor.
  • bugün gündeme düşen haber değerli ekşiciler, ben şahsen çok üzüldüm çünkü milletvekili demek milletin vekili demektir yani millet demektir. milletvekillerine her türlü iyi koşulları sağlayacağız ki milletin koşulları düzelsin. ama haberin sonunda içimize soğuk su serpen rahatlatan açıklama yapıldı.
    --- spoiler ---
    1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.
    --- spoiler ---
    link
  • odtü'de her sene başında yemekhane zammını protesto yürüyüşü yapılırdı. vekiller de protesto etsinler.
  • asgari ücretin kuş kadar olmasına şaşmamak lazım. adamlar kendilerine ütopik bir dünya kurmuş. hayatın gerçeklerinden uzak, bihaber keyif sürüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap