şükela:  tümü | bugün
  • türkiye tarihinin tartışmasız en harikulade müzik olayı.

eminim birazdan buralar başlığı yanlış açtığım için ayar vermeye çalışanlarla dolacak. hatta hatalı entry diye moderasyona şikayet edenler bile çıkacak. oysa gerçek şu ki; 2136 tarihi de, kral elvis presley‘in ortalığın tozunu attırdığı ankara jolly joker konseri de tamamen gerçeği yansıtıyor. ben konseri bırakıp zaman makinemle buraya, geçmişe ışınlandığım sırada elvis; “that's all right” ve “in the ghetto” ile dinleyenleri mest ediyor, “suspicious minds” ile heyecanı doruğa çıkarıyor, “can't help falling in love” ile tüm ankara halkını ağlatıyordu.

günümüze dönüp hem bu müjdeli haberi vermeyi hem de coşkumu paylaşmayı istedim. inanmayanlara söylüyorum; şok olacaksınız, şokkk:) buraya gülen surat yerine üç boyutlu kişneyen at kafası emojisi koymak isterdim ama görüyorum ki bu özellik henüz ekşi sözlük‘te yok. merak etmeyin, çok yakında geliyor.

sizin şu an yaşadığınız zamanda bile rock'n roll neredeyse ölü bir müzik türü. 2100'lerde ise tamamen bittiği için sadece zaman makinesiyle geçmişten rock yıldızları getirip bu kültürü devam ettirebiliyoruz. geçtiğimiz aylarda istanbul babylon‘a chubby checker‘ı çıkarmışlardı mesela. ben ve ekibim ise tercihimizi kral elvis presley'den yana kullandık.

zaman makinesi 2128 yılında icat edildi arkadaşlar. rölativite teorisinin bunda inanılmaz faydası oldu. bilindiği üzere uzay-zaman dört boyutlu ve kütle veya hız arttıkça hem uzay hem de zaman bükülebiliyor. ayrıca evrende zaman akışının yavaşladığı ve hızlandığı bölgeler var. mesela yaklaşık 26 bin ışık yılı mesafedeki dev bir kara delik, galaksideki tüm çekim gücünü bir alanda toplayabilme potansiyeline sahip. dolayısıyla tek sorun buralara ulaşabilecek hızda bir araç üretebilmekti, nasa ve esa‘nın yoğun çalışmaları sayesinde bu problem de aşıldı. üstelik uzay gemisiyle falan değil, ışınlanmayla.

yanlış duymadınız, tıpkı philedelphia deneyi‘nde olduğu gibi zamanda senkronize dalgalar oluşturan büyük bir enerji kaynağı üretildi ve insanların önce yakındaki bir karadeliğe, oradan da çekim etkisiyle istedikleri zaman ve mekana ışınlanabilmesi sağlandı. memleketten istanbul'a ve yurtdışına aktarmalı seyahat gibi düşünün. tek fark; aracın altında peynir veya turşu bidonları yok.

zaman makinesi ilk bulunduğunda devasa boyutlardaydı. duvarları cihaz dolu ve içinde kabin olan bir odaya giriyordunuz ve elektrotlar bağlayarak sizi kabinle beraber ışınlıyorlardı. oysa şu an gelişen teknolojiyle birlikte makine küçültülerek oldukça pratik hale geldi. mor renkli ve radyasyonu içinde hapsedebilen contorium maddesinden yapılmış, avuca sığabilen uzun-ince bir alet. minik bir roket görünümünde. teşbihte hata olmaz, şuna benziyor.

elvis ile 1968'deki efsanevi heartbreak hotel performansında tanıştık. evet, oraya gittim; zaman makinesini kullanarak yaptığım en iyi şeydi o deneyimi yaşamak. 1.03-1.16 ve 2.12-2.20 dakikalar arasında görebilirsiniz beni. üzerimdeki lacivert ceket 2130 dikimi bir blazer. modelini garipseyip nereden aldığımı soranlara hediye diye geçiştirmiştim. az kalsın foyam ortaya çıkacaktı. sadece belirttiğim kısımları değil tüm videoyu izlemenizi tavsiye ederim çünkü tek kelimeyle muhteşem bir performans.

orada anladım ki 1960-70'lerdeki rock'n roll patlaması müzikte gerçekten zirveymiş. kabarık saçlı, havuç pantolonlu insanlar; dinleyeni uçuran gitar ve bateri ritmleri; coşkulu lirikler... o atmosferi yaşamayan bilemez, bu kadar diyorum. bazı kafası kıyak tiplere trollük olsun diye gelecekle ilgili birtakım spoilerlar verdim. oğul bush'un başkan seçileceğini öğrenince ağlayanlar oldu. onlara milenyumda pot benator ve elvis presley'in popülerlikte yerlerini miley cyrus ve justin bieber gibi tiplerin alacağını söyledim, sinir krizi geçirip ortalığı birbirine katmalarını seyrettim. harika bir akşamdı.

ankara jolly joker'daki türkiye rock tarihinin en muazzam konserine dönelim. dün elvis'i 1970'te burlington‘daki performansı sırasında sahnesi ve orkestrasıyla beraber ışınlayıp jolly joker'a getirdik. aslında elvis, konseri istanbul'da vermek istedi fakat o yıllarda bile bazı ekşici godoşlar; "denizsiz başkent mi olur?" veya "ankara'nın en iyi yeri istanbul'a dönüş otobüsüdür." vb. geyiklerini sürdürdükleri için sırf onların inadına ankara'da yapma kararı aldık.

böylece elvis'in 1970 burlington konseri bugünden itibaren hiç var olmamış oldu. eğer dün kontrol etseydiniz arşivde o konserle ilgili bilgilere, belki videolara rastlayabilecektiniz ama artık bunu yapamazsınız. çünkü zamanı geriye yönelik değiştirmiş olduk. elvis çok kafa bir elamanmış, ricamızı kırmayıp gelmeyi kabul etti; kendisinin kariyeri için de sansasyonel bir olaydı sonuçta. sahnede mikrofonuyla şarkı söylerken seyircilerin gözleri önünde havaya uçup ortadan kaybolan elvis... eminim şu an hepsi mindfuck yaşıyorlardır.

günümüzde elvis'in ölmediğini iddia eden komplo teorilerinin tamamı oradaki insanların yaydığı söylentilerden kaynaklanıyor. takdir edersiniz ki kafasına göre havaya uçarak yok olup sonra geri gelebilen bir insanın ölebileceğine inanmıyorlar. oysa elvis gerçekten öldü arkadaşlar, maalesef bunu değiştirebilecek hiçbir şey yok. kader denilen olgu böyle. bazı şeyleri ne yaparsanız yapın engelleyemiyorsunuz.

kral'ı çok sevdiğim için onu kaçınılmaz sondan kurtarmayı defalarca denedim, ancak her seferinde hüsrana uğradım. kalp krizi, trafik kazası, elektrik çarpması... hatta bir keresinde onu sağlıklı beslenmeye teşvik edip diyet programı bile hazırladım ama bu sefer de boğazına lahana sapı takıldığı için boğuldu. kendisi her halükarda 42 yaşında hayatını kaybediyor.

bu arada elvis ve kadınlar konusunda tüm söylentiler doğruymuş arkadaşlar. kral, elvis the pelvis lakabını sonuna kadar hakediyor. onun konserinde kadınların bulunduğu alana ıslak zemin tabelası yerleştirmek zorunda kalıyorsunuz, o caddede yürürken yere düşen pantolonların sesini duyabiliyorsunuz. sırf elvis'in yanında gezdiğim için benim bile yüzlerce kadınla tanışma fırsatım oldu düşünün. ancak edgarallanpoenunkuzgunu‘nun şu anki nişanlısıyla o yıllarda hala evli olduğum hiçbir atraksiyon yaşayamadım. biraz kıskanç olduğundan peşime görünmez drone‘lar takıyor ve her hareketimi izliyor.

gelecekle ilgili merak ettiğiniz en önemli soruyu cevaplayayım: uzaylılar falan yok, musk'un mars'a gönderdiği grup da orada kimseye rastlamamış. ancak bu konuda abuk komplo teorileri hala devam etmekte. hatta demin jolly joker konserinde kafasına parti şapkası geçirmiş iki tane yeşil derili pezevenk, uzaylı olduğunu iddia ediyordu ama pek inanmadık açıkçası. konser sonrası gidip bakacağız

evet, cümlelerin sonuna geldik. artık müsadenizi istemek durumundayım zira burada entry'i yazmak için 45 dakikamı harcadım ve elvis jailhouse rock‘a geçmeden önce orada olmak istiyorum. 8 temmuz 2018'deki kuzgun bu başlığı fark edip ben yazmadım diyebilir veya editleyebilir, kale almayın. sinirlenecek çünkü kendisinden habersiz yazıyorum. bu tarihte yine bu başlıkta görüşmek üzere. hatta zaman makinesi zaten bulunduğu için konserden gelip benim gibi buraya yazanlar olabilir, o yüzden mantıken çok daha erken de buluşabiliriz. hayırlısı olsun.

let's rock, everybody let's rock,
    everybody in the whole cell block,
    was dancin to the jailhouse rock...

rock'n roll bitchez!!!

not: kuzgun‘a bir uyarı bırakayım: mümkünse nişanlından hemen ayrıl. çünkü evlenince bir daha kurtulamayacaksın.

edit: maalesef video veya fotoğraf çekip yayınlayamıyorum, zira yolculuk esnasında frekans değişiyor ve görüntü kalitesi tamamen bozuluyor.
  • biletleri şimdiden tükenmiştir.
  • bir tıvorlu ismail konseri değildir kabul edelim
  • --- spoiler ---
    yolculuk esnasında frekans değişiyor
    --- spoiler ---
    ben ikna oldum.
  • yalancıyı sikemeyeceğimiz yıllara denk geldiği için önemsenmemesi gereken konserdir.
  • (bkz: ben de oradaydım denilen tarihi olaylar)

ben de ordaydım efendim. tam "bu ne amınzikim tüm konserler istanbulda oluyor" diye serzenişte bulunduğum zamanlardan birinde, elvis presley'in, güzide memurlar şehrimiz ankara'ya teşrif edeceği haberlerini alınca adeta zevkten solucan deliği oldum. konser beklendiği kadar güzel geçti, 139 yaşında olduğum için badiguard içeri almakta zorluk çıkardı ama haddini bildirdim lavuğa. konsere puanım 10/10.
  • katılacağım konserdir. *
  • mantık hatası içeren konser.

2128 yılında zaman makinesi bulunmuş olabilir. siz 1900 lü yıllara geri dönüp elvis i 2136 yılına götürmüşsünüz.

böyle bir şeyi yapmış olsaydınız 2000 li yıllarda biz bunu zaten biliyor olurduk.

mantık hatası yaratmamak için bizim görmediğimiz yarından bir başka yarına taşıma yapmış olmanız gerekiyor.

diğer türlü her durumda mantık hatası doğar.
  • millet ne sigaralar içiyor