şükela:  tümü | bugün
  • verdiği harçlıkların bir kısmını kira+yemek+fatura olarak geri alan amerikalı anne. geri kalan harcligiyla da parayı nasil kullanmasi ve biriktirmesi gerektigini ogrenmesini istiyormuş kizinin. böylece kızını gerçek hayata alıştırmak amacindaymis.

https://www.google.com.tr/…kizindan-kira-alan-anne/
  • (bkz: oha)
    (bkz: hayata erken atilmak)
  • projesinde dogru olan, ancak biraz erken uygulamaya koyan annedir.

5 yas ne amk birak bi ilkokula baslasin önce.
  • bizde 30 yaşındaki adama bile uygulanmayan yöntem.ondan sonra tabi göbeğini kaşıyıp baba bir benzin parası versene der.eylemin altında yatan şey bireycilik ve bencilliktir, o kız gibi diğerleri de birey olunca sistem tıkıt tıkır işliyor.sosyal dayanışma ve sübvansiyonlara gerek kalmıyor.öyle öyle kaynakları verimli kullanıp mars’a gidiyorlar.
  • beş yaş biraz erken ama yine de ben bu fikri beğendim. üstelik kızından aldığı parayı daha sonrasında, on sekiz yaşına geldiğinde kızına geri verecekmiş. birsürü insan, maaşları olmasına rağmen yettiremeyip hala ailelerinden harçlık alıyorlar ve ailelelerinin bunu yapmak zorunda olduğunu savunuyorlar. haberdeki kadının yaptığı biraz aşırı kaçıyorsa da keşke tüm aileler, özellikle de kız çocuğu olanlar çocuklarının sorumluluk sahibi ve kendine yetebilen bireyler olmaları için böyle çaba harcasalar.
  • bizimkiler 25 yaşını deviren çocuklarının sigara parasını cebine koyuyorum diye övünür. işte fark burada başlar.

tanım: para kullanmasını öğreten, çocuğu hayata hazırlayan bir ebeveyn haberidir.
  • siktirsin gitsin amk hayata getirirken kızına mı sormuş? oldu olacak doğursun 10 tane, rantiyeye bağlasın aq çirkefi.
  • aile olmak bu değildir. dogurmayaydin değişik karı.
  • verdiği harçlıkların bir kısmından sonrasını okumadım. ulan zaten anne'den alıyor kız parasını, geri veriyor, of çok sıkıcısınız.