şükela:  tümü | bugün
  • sevgili ben,

bu sana ilk ve son mektubum. saka saka, bu mektubu okuduguna emin olursam ve sen de istersen gelecekte tekrar yazarim merak etme.

n'apiyorsun, iyi misin? beni soracak olursan iyiyim, az once kucuk bir cigarillo yaktim, tchaikovsky'nin 1. piyano koncertosunu dinliyorum ve cay iciyorum. klasik muzik ve cay neyse de, puro hic iyi aliskanlik degil, umarim sen birakabilmissindir bu mereti.

su an hangi alemdesin, hayallerinin pesinden kosarken ayagin takilipda istemedigin bir yerde durmak zorunda kaldin mi, en cok da kiminlesin, o kadar cok merak ediyorum ki..

beni soracak olursan, yine gurbet ellerdeyim ve yalnizligimla bas basayim. hayirlisiyla bu sene okulumu da bitirirsem benden krali yok. sahi ''yalnizligimla bas basayim'' nilufer'in parcasiydi dimi? dur acayim da beraberce dinleyelim..

''yalnizligimla bas basa kalinca,
    hep guzel seyler aklimdan gecer,
    ask ruzgarlari bana seni fisildar,
    gelecek diye,
    sevecek diye,
    hayal ettikce,
    yasarim ben boyle,
    seni dusunmekten guzel ne var soyle..''

simdi soyle bakayim bana, ask ruzgari karsina kimi cikardi? umarim ask perisi seni o'na kavusturmustur ve derinden, usul usul verdigin o naif mucadelenin karsiligini alabilmissindir. eger boyleyse ve su an yanindaysa git o guzel saclarini kokla ve saril ona benim yerime de, olur mu?

edit: imla
  • (bkz: futureme.org)
  • 5 sene sonraya mektup mu yazılır amına koyayım.
  • (bkz: nedensizce güldüm)
    ha bu arada ilk 2 satırı hariç gerisini (bkz: okumadım üşendim)

1 gün sonra gelen edit:bastım şukunu

bak bak yine biri ispiyonlamış. neyse sakinim.
  • sevgili ben,

sanirim kuzey'de yasiyor olmanin tek kotu yani, gunes'in dogu'da oldugu gibi bizlere comert davranmamasi. nazli gunes bu aksam da tam vaktinde sakladi kendini karli daglarin ardina, turuncu ve gri renkleri bir kac saatligine gokyuzune odunc birakarak..

yine yagmur yagiyor.. cama vuran yagmur taneleri henuz topraga kavusmadan, cikardiklari sesler evime misafir oluyor ve arka fonda calan raindrop'un notalariyla butunlesiyor. ben de bu guzel armoniye kayitsiz kalamiyorum ve bir yandan bir kadeh sarabimla onlara eslik ederken bir yandan da o'nu dusunuyorum..
    sence biz de o yagmur tanelerinin cikardigi sesler ve chopin'in notalari gibi ayni potada eriyebilecek miyiz dersin?
  • "bu kadar yalnız olma"dan başka cümle yazmayı anlamsız bulduğum mektup
  • hala sevgilin yok mu aq salağı?
  • (bkz: hangi ben)
  • "başına ne gelirse gelsin.
    karşına türlü kötülüklerle dolu insanlar çıksa bile, sana türlü türlü adi davranışlarda bulunmuş olsalar bile, hatta karşına çıkan her bir insan seni hayal kırıklığına uğratmış olsa bile; sen bir sonraki insanın her zaman olumlu yönlerini görmeye devam etmeye çalış. hiçbirinden ümidini kesmeye gerek yok."