şükela:  tümü | bugün
 • "meb bakanı ismet yılmaz, trt haber kanalında yaptığı açıklamalarda ücretli öğretmenlikle ilgili güzel bir haber paylaştı. bakan yılmaz, ücretli öğretmenler arasından 5 yıl boyunca ücretli öğretmen olarak görev yapanlara kpss puanına bakılmaksızın öğretmen atamaları mülakatına katılma hakkı verileceğini ifade etti."

  eğitim sisteminde gelinen son nokta.
  ücretli öğretmenlik bir sömürü düzenidir. devletin alenen ucuz işçi çalıştırmasıdır. bunu da ücretli öğretmen meb bakanının ifadesiyle 5 sene devam ettirirse, öğretmenlik mülakatına girmeye hak kazanacakmış. sonra mülakatı geçerse zorunlu hizmet bölgesinde 2 yıl sözleşmeli öğretmenlik, onu da geçtikten sonra ilave 4 yıl daha zorunlu hizmet bölgesinde öğretmenliğe devam.
  ulan 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanların sınavsız atanma ihtimaline mi güleyim, atansa yine sözleşmeli öğretmenlik yapacağına mı güleyim, yoksa şapkadan kpss alternatifi bir şey bulduklarına mı güleyim?

  eğitim sisteminin hınısını skme operasyonu vol. 35235
 • sevgilimi biraktirdigim meslektir. full derse gitse bile asgari ücretten daha az alıyordu üstelik sadece gss yatıyordu. oturdu şimdi kpss çalışıyor çalıştırıyorum.
 • mülakata katılma şansı pek de cazip gelmiyor. az çok çalışan adam mülakata katılma şansını zaten yakalıyor. asıl sorun mülakat. oturmamış bir sistemi mülakata tabi tutup, mülakattan adalet beklemek hiç mantıklı değil. 20 tane öğretmen açığı olan yere 3 kadro açıp kalan kadrolara da ücretli atamak milleti sömürmekten başka bir şey değil. eğer milli eğitim bakanı bunları bilmiyorsa bile ücretliye mülakat hakkı veriyoruz gibi kelime oyunları yaparsa daha da ayıp etmiş olur.
 • 10 yılımı doldurdum. müdür yardımcılığı bekliyorum.
 • açıköğretim mezunlarını da öğretmen yapabilirler öyleyse. bravo, harika. işte çözüm dediğin böyle olur!
 • tabi sınavı kazanacak adamları olmayınca böyle yollara başvuruyorlar.
 • ücretli kölelik sistemini ,ücretli kalitesiz öğretmenlik sistemini kaldırıp canavar gibi üniversiteleri bitirmiş canavar gibi kpss puanı almış genç öğretmenleri göreve alacağına ücretliyi yücelten saçma girişim.
 • aynı taşeron işçilere kadro, aynı dersanelerde 6 yıl çalışanlara kadro verilmesi gibi bir şey. bildiğim kadarıyla taşeron işçilere kadro verilmedi ama dershanelerde çalışanlardan bazı şartları tutanlara verildi. şimdi de 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanlara verileceği konuşuluyor.

  kpss niye var ? 5 yıllık ücretli öğretmenlik torpili olanlara kadro verilecekse kpss niye var ? kaldıralım o sınavı da.
 • hmm demek ki 5 yıl iktidarda kalacağını düşünüyor. yalnız bu kadar yararlı dönerli bir ülkede beş yılda kim öle kim kala. teşvik desen tutmaz, çözüm desen değil, oy için desen bu kez sınavdan yüksek alanların tepki oyu olacak.

  salla geç, nolcak sanki
 • vay arkadaş, tam olarak rezalet diyebiliriz. zamanında veteriner hekimler, ziraat mühendisleri hatta inşaat teknikerleri bile mezun öğretmen olmadığı için öğretmen olarak atanmışlardı. şimdi peki o kadar atanamayan öğretmen varken yine öğretmenlik eğitimi almamış insanlar mı öğretmen olarak atanacak? işin ilginci şuan myo mezunu o kadar çok ücretli öğretmen varken böyle bir açıklama oldukça ilginç olmuş.