şükela:  tümü | bugün soru sor
 • matematiksel bir gerçekliktir.

  ekşi sözlük gibi homojen yapılarda (bkz: ekşi kitlesinin homojen bir kitle haline gelmesi) kendisi gibi olan binlerce insanla birlikte kendini çok güçlü hisseden ve bütün dünyayı kendisi gibilerden mürekkep farz eden kişilerin yıllardır öğrenemediği; fakat artık öğrenmesinin bir zahmet zamanının geldiği bir gerçekliktir.

  şimdi siz buralarda böyle hep aynısınız ya, biriniz ötekinizin kopyasısınız ya, sanıyorsunuz ki dünya hep böyle sizin gibilerle dolu. ve burada kendinizden başka gördüğünüz tek tük insanlara bile tahammül edemiyorsunuz (bkz: solculardaki müthiş bencillik ve tahammülsüzlük). oysaki homojen yapılarda dillendirilen ve güçlü görülen fikirler gerçeklikte pek de öyle olmayabiliyorlar güzel kardeşim. o tek tük tahammül edemediklerin, normal şartlarda memleketin çizgisini çizen kişiler oluyor. sen de hakaretinle, öfkenle oracıkta kalmış oluyorsun.

  okumayan kitleler hâlinde, yalnızca senden olanı ilk satırından kavrayıp ona destek olarak bir yere varamazsın arkadaşım. twitter'da 3 milyon olarak seçim kazanamazsın. ekşi'de piyasayı parselleyerek cumhurbaşkanını seçemezsin. buralar homojen oluşumlar, homojen... hep aynısınız. hep...
 • (bkz: t a m a m)
 • aynı hesabı kaç salak birden kullanıyorsunuz lan siz? sus da motorun soğusun.

  kağıt üzerinde doğru ama reelde fos çıkacak.
 • hangi yönüyle bakarsan bak doğru tesbit. 50.1 bir bütün . 49.9 karışık ( chp hdp ip sp pkk dhkpc mlkpc tikko deaş fetö sıradan hainler jack joni hans ) tek dertleri tayyip erdoğan o da size topunuz gelin dedi hadi gelin.