• ilk 49'undan farklı olmayacak festival.

- ödül kazananların orda bulunmamalarından dolayı çok sayıda heykelcik kot pantolonlu yapımcılara idareten teslim edilecek
    - "sıradaki ödülümüz en iyi yardımcı mıydı ya la kimdi?!" tadında sempatik sunucu şaşkınlıkları yaşanacak
    - türlü belediye başkanı / bakan / vali / ilçe emniyet müdürü / il milli eğitim müfettişi 'bi ödül de ben vereyim' ayağına sahnede cirit atacak
    - özcan deniz & sertab erener düetiyle heyecan tavana vuracak
    - finalinde ise o gece ödül kazanan ne kadar insan varsa sahnede itiş tepiş poz verecek
    - bu arada seyirciler trafiğe kalmamak için canlı yayında kavimler halinde salonu terk edecektir.

(bkz: meltem cumbul)
  • geçen seneki gibi olumsuzluklara sahne olmaması ve bu kez farklı olması temenni edilen, türkiye'nin en uzun soluklu film festivalinin 50. ayağı. yanlış hatırlamıyorsam eğer 50. yıla özel olarak önceki yılların aksine epey fazla bütçe ayrıldı belediye tarafından.

büyükşehir belediyesi'nin ve aksav'ın gerekli hassasiyeti göstermesi dileğiyle.
  • juri başkanlığını türkan şoray'ın yapacağı festival.

haber linki
  • sponsorlar eşliğinde gerçekleşecek olan misafirleri, 50 seneye göre çok daha profesyonelce idare eden tv ödüllerinin yanından geçemeyecek olan festival.
    yine festivale bir gün kala hangi filmin hangi sinemada gösterileceği belli olmayacak, yine resepsiyonu bir karmaşa, galası kargaşa içinde geçecek olan festivaldir.
  • üstü açık jeep'lerle yapılacaktır.
  • jürinin hülya avşar olmadığını duyunca mutlu olduğum festivaldir. türkan şoray en doğru isim. bu sene festivalin 50.si yapılıyor 4-11 ekim 2013'de antalya kültür merkezinde.
  • işte festival ruhu, işte organizasyon.

eleştirilere inat bu sene bomba gibi geliyor.

başlamasına 10 günden az kalmasına rağmen sitesinde hala film programı bulunmuyor. bu sene de geçen seneleri aratmayacaklar. işte türkün gücü amk.
  • organizatörlere gereksiz yükleniyor.

ne olmuş 2 gün kalmasına rağmen program açıklanmadıysa. festival seyircisi ne zamandan beri film seçer oldu. gidin salonlara, bırakın kendinizi sinemanın büyülü dünyasına. kırıcı olmak istemiyorum ama işinize gelince küçük süprizler beklerken bu üst düzey beklenti niye, orospu çocukları.

lütfen ama lütfen biraz anlayışlı olalım. take it easy.
  • sunuculuğunu mete horozoğlu'nun yaptığı festival.
    antalya belediye başkanı mustafa akaydın'ın, münir özkul'u da saygıyla anmasının ardından mete horozoğlu "münir özkul ölümsüzdür" dedi.
    diğerleri ölümsüz değil mi deyip eleştirebilirsiniz ama bence güzel bir düzeltme yöntemiydi.
    ayrıca "nebil özgentürk tanıtım filmi" gibi olmuş festival.
    varsın olsun.
hesabın var mı? giriş yap