şükela:  tümü | bugün
 • ilk 49'undan farklı olmayacak festival.

  - ödül kazananların orda bulunmamalarından dolayı çok sayıda heykelcik kot pantolonlu yapımcılara idareten teslim edilecek
  - "sıradaki ödülümüz en iyi yardımcı mıydı ya la kimdi?!" tadında sempatik sunucu şaşkınlıkları yaşanacak
  - türlü belediye başkanı / bakan / vali / ilçe emniyet müdürü / il milli eğitim müfettişi 'bi ödül de ben vereyim' ayağına sahnede cirit atacak
  - özcan deniz & sertab erener düetiyle heyecan tavana vuracak
  - finalinde ise o gece ödül kazanan ne kadar insan varsa sahnede itiş tepiş poz verecek
  - bu arada seyirciler trafiğe kalmamak için canlı yayında kavimler halinde salonu terk edecektir.

  (bkz: meltem cumbul)
 • geçen seneki gibi olumsuzluklara sahne olmaması ve bu kez farklı olması temenni edilen, türkiye'nin en uzun soluklu film festivalinin 50. ayağı. yanlış hatırlamıyorsam eğer 50. yıla özel olarak önceki yılların aksine epey fazla bütçe ayrıldı belediye tarafından.

  büyükşehir belediyesi'nin ve aksav'ın gerekli hassasiyeti göstermesi dileğiyle.
 • juri başkanlığını türkan şoray'ın yapacağı festival.

  haber linki
 • sponsorlar eşliğinde gerçekleşecek olan misafirleri, 50 seneye göre çok daha profesyonelce idare eden tv ödüllerinin yanından geçemeyecek olan festival.
  yine festivale bir gün kala hangi filmin hangi sinemada gösterileceği belli olmayacak, yine resepsiyonu bir karmaşa, galası kargaşa içinde geçecek olan festivaldir.
 • jürinin hülya avşar olmadığını duyunca mutlu olduğum festivaldir. türkan şoray en doğru isim. bu sene festivalin 50.si yapılıyor 4-11 ekim 2013'de antalya kültür merkezinde.
 • işte festival ruhu, işte organizasyon.

  eleştirilere inat bu sene bomba gibi geliyor.

  başlamasına 10 günden az kalmasına rağmen sitesinde hala film programı bulunmuyor. bu sene de geçen seneleri aratmayacaklar. işte türkün gücü amk.
 • yayınladıkları film programı hatalarla doluydu ki bugün kaldırmışlar. örneğin;

  + 4 ekim cuma
  • doğruyu seç / do the right thing – shemall avm cinemapink salon-3 saat 14:00 - 16:00
  • papusza – shemall avm cinemapink salon-3 saat 14:00 - 16:15

  2 film devamlıdır dedim, baktım, filmler toplamda 4 saat 10 dakika sürüyor.. ve bunun gibi nicesi vardı ki böyle olunca programı geri almışlar.. şimdi festival programına bakmaya götüm yemiyor, o daha da karışık..

  daha baştan sıçtık bakalım gerisi nasıl gelecek.. geçen sene sözlükten bir yazar böyle olacaksa 50'de bitsin demişti, kesinlikle katılıyorum, doğru düzgün bir organizasyon yapamayacaksanız hiç uğraşmayın 50'de bitsin.. biz de boş yere festival beklemez doğrudan filmekimine gideriz mis gibi..

  edit: yani an itibariyle 2 gün var başlamasına ve detaylı bir film programı yok.. biletler de bugün satışa çıkıyor..
 • organizatörlere gereksiz yükleniyor.

  ne olmuş 2 gün kalmasına rağmen program açıklanmadıysa. festival seyircisi ne zamandan beri film seçer oldu. gidin salonlara, bırakın kendinizi sinemanın büyülü dünyasına. kırıcı olmak istemiyorum ama işinize gelince küçük süprizler beklerken bu üst düzey beklenti niye, orospu çocukları.

  lütfen ama lütfen biraz anlayışlı olalım. take it easy.
 • sadece festivalde izlenebilecek filmler vardır, kolay kolay bulamayacağınız.. işiniz gücünüz arasında dakikaları sayarak koşturacağınız filmlerin planlarını son güne yetiştirmek istemezsiniz çünkü son günlerde zaten biletler satışa çıkmıştır ve bir milyoncu teyzeler, film seçmeden (nedir ne değildir diye konuya bakmaksızın, sadece bilet ucuz diye girdikleri filmler) filme girip yarısında söve söve çıktıkları filmlerin biletlerini tüketmeden bir tane almak istersiniz. festival seyircisi her daim film seçer zaten, seçtiği filmlerin aralarındaki boşluklarda girdiği ve bir beklentisinin olmadığı filmin güzel çıkması durumudur o sürprizler..

  organizatörlerin ve belediyenin altın portakalın çok önemli bir organizasyon olduğunu, türkiyenin en büyük uluslararası festivali olduğunu her defasında dile getirmesinden dolayı bu üst düzey beklenti!

  ayrıca festivali sadece ünlü selamlamak ve avm'ye gelmişken bir de film izleyeyim bari diyen kişilerin program aksaklıklarını anlayamayacağını, üstüne bir de bunu dile getirenlere sövmekten geri durmayacağını göstermiş de bir festivaldir aynı zamanda..

  edit: girdiğim 6 filmde 3 teknik hata nedeniyle (2 iptal 1 yarım saat gecikmeyle) hedefi tutturmuştur.. 6'yı 3'e böl 2 eder. 100'ü 2'ye böl 50 yapar.. bu yıl kaçıncı festival yapılıyor: 50.