şükela:  tümü | bugün
  • önemli edit: kadının yalan söylediği ortaya çıktı. neyse ki ekşi sözlük üzerinden yardım toplamadan durumun farkına vardık. valilik onayının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. belki de konunun bu kadar üzerine gitmemiz, işin aslının anlaşılmasında itici güç oldu.
    böyle insanlar hep vardı ve hep var olacaklar. onların sizi iyilik yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

konya’nın ereğli ilçesinde 30 yaşındaki melek dinler, bağışıklık yetmezliği bulunan 1,5 yaşındaki oğlu muhammed emin dinler’in ilik nakli olması için 50 bin lira gerektiğini, bu paranın bulunamaması halinde oğlunun gözü önünde öleceğini söyleyerek gözyaşı döktü.
    anne ve oğlu tek başlarına hayata tutunmaya çalışıyorlar.
    çocuğun babası olacak herif :"ölürse ölsün gebersin" diyormuş.
    ilik nakli olmuş biri olarak çocuğun çok az zamanı kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. bağışıklık sistemi, insanları birçok hastalığa karşı enfeksiyonlardan savunma, koruma mekanizmasıdır. bağışıklık sistemi çöken bir hastayı nasıl bir son beklediği maalesef ortada. parayı toplayamıyorsak bile konunun gündemde olmasını sağlayarak küçük muhammed'e yardım edebiliriz.
  • 50 bin nedir ya. zenginin biri karşılasın vergiden düşer fitleşirler.
  • yukarda tutulması gereken başlık.
    up up up
  • edit: bu haberin yanlış olduğu anlaşılmış. en azından bir çocuğun hayatı için endişe etmeyeceğiz. ayrıca da ilik nakli tedavisi sgk tarafından karşılanıyormuş.

devlet neydi ne için vardı diye hezeyanlara sürüklüyor beni bu vakalar. elbet yardım edelim, hatta olsa tamamını veririm düşünmeden ama o kadar vergi verdiğimiz, milyonlarca göçmeni bağrına basabilen, her mahalleye cami yapabilen, 3. hava limanı, köprüler, yollar, yüksek yüksek binalar yapabilen devletimiz, bu küçücük yavrunun tedavisini neden karşılamaz?
  • annenin sesini duyursa duyursa sözlük duyurur diye yorumladığım üzücü hadise
  • 1.5 yaşında bir bebek parasızlıktan ölüyorsa, ya da annesi bu ihtimalle göz yaşı döküyorsa bu durumdan haberdar olan da olmayan da vebal altındadır. allah hiç bir anneyi çaresizlikle, evladıyla sınamasın. inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.
  • devletin acilen konuya el atması gereken durum. çok acıklı ve üzüntü verici... konunun gündemde kalması ve insanlık namına;

up

(bkz: ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar)

edit: yalan beyanat bilgisi ulaştı. demek ki artık bazı analar da yalan ağlıyor...

(bkz: kahrolsun bağzı şeyler)
  • (bkz: ambargo delinerek kişi başına 10.000 doların çalınmış olması)

(bkz: 40 yapar)
  • herhangi bir muz cumhuriyetinde değil, bir sosyal hukuk devletinde gerçekleşmesi öngörülen üzücü olay.

ölüm sebebi 50 bin lira bulunamaması değil, 50 bin lira bulmasının gerekmesidir.

1.5 yaşında bebe nereden bulacak lan 50 bin lirayı allahsızlar.

ama yol yabdı. ehonomi çoh eyi. sağlıh sistemi ahıyor, camiler ahır, cehape zihniyeti, kılışlar, elhamdülillah. (cuma çıkışı tuğralı doblosundan indi, dükkanının önünde oturup tespih sallayıp gelenin geçenin götüne baktı)