şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elazığ'da satılmış tofaş doğan slx'dir.

  elazığ'ın maden ilçesinde fotoğrafçılık yapan ilker çağıran, kilometresi 9 bin 131'de olan ve fabrikada takılan lastikleri üzerinde bulunan 2002 model doğan slx marka otomobilini trabzonlu bir iş adamına 50 bin liraya sattı.

  otomobilini, isminin açıklanmasını istemeyen trabzonlu bir iş adamına 50 bin liraya sattığını aktaran çağıran, bu fiyata daha lüks bir araç alınabileceğini ancak doğan slx'in tipik görünümünden dolayı birçok nostaljik otomobil tutkusu tarafından tercih edildiğini dile getirdi.

  garajında sakladığı aracın fabrikadan çıktığı haliyle durduğunu ifade eden çağıran, otomobilin özelliklerini sosyal medyada paylaştıktan sonra çok sayıda kişiden telefon almaya başladığını belirtti. çağıran, yaptığı açıklamada, nostaljik otomobil tutkusuyla 2014 yılında izmir'den aldığı otomobilin 3 yıllık süreçte sadece iki kez aracıyla trafiğe çıktığını söyledi.

  iş adamının satın aldığın aracı teslim almak için trabzon'dan gelen ferdi öztürk, otomobilin kilometresinin yükselmemesi için çekici ile akçaabat'a götüreceklerini belirtti.

  http://www.haberturk.com/…bin-tl-ye-satildi-1704417
 • duyan da sanki 50-60'lı yıllardan kalma klasik bir araç sanacak... bu nasıl bir kafa ki doğan gibi köy arabasının 'klasik' statüsüne sokulup 50 binden satılmasına olanak vermiş?

  'doğan görünümlü şahin' esprileri, yerini artık 'vw jetta görünümlü doğan' esprilerine bırakacak bu fiyata satılmasından sonra.
 • (bkz: klasik oto)

  doğan çıkalı kaç sene oldu ki nostaljik, klasik sayılıyor?

  ulan bir memlekette nostalji duygusu bile vasat olur mu ya :(
 • yan çıtalarının ön çamurluk kısmı eksiktir.
 • (bkz: tofaş doğan slx)
  yaşlandınız kabul edin işte.
  sahibine hayırlı olsun umarım kullanır.
 • araba bu parayı etmez ama parayı veren düşünsün sonuçta benim cebimden çıkmadı. bu araba son üretilen kuş serisinden. motoru daha yeni ve az yakıt tüketiyor. hidrolik direksiyona sahip.

  2002 yılından sonra albea modeline geçti tofaş. albea ise 2007 yılında yerini linea'ya bıraktı. günümüzde linea'nın yerini egea aldı.
 • (bkz: tofaşk)

  trabzon'da bu rakama yakın para harcanarak toplanmış bir çok tofaş görebilirsiniz.
 • kilometre sayacıyla oynanmamış diyorsunuz yani? e ozaman çekiciyle götürmek mantıklı olmuş. 20 yıl sonra açık artırmayla satarsınız 20 milyon dolara.
 • "otomobilini, isminin açıklanmasını istemeyen trabzonlu bir iş adamına 50 bin liraya sattığını aktaran çağıran, bu fiyata daha lüks bir araç alınabileceğini ancak doğan slx'in tipik görünümünden dolayı birçok nostaljik otomobil tutkusu tarafından tercih edildiğini dile getirdi."

  50 bin türk lirasına lüx araç kısmı kadar şaşırtıcı değildir.