• kedi köpeklerin etrafta pek gezinmediği bir yerdeki dükkanın sloganı sanırım.
  • evde yalnız kaldığım ve mayişi almama iki gün kala niyeti bozup almışlığım ve yemişliğim var. içindekiler kısmını okurken gösterdiğim özeni finallere çalışırken göstersem iki sene çakmazdım okulda. herneyse, merak içindeki sözlük kullanıcısına özetleyim durumu:

birincisi hala hayattayım, vücudun temel fonksiyonlarında da bir bozukluk yok. zaten yüzde atmışının hindi (tavuk da olabilir tam hatırlamıyorum) eti olduğu yazıyor. dana eti oranı % 20-40 arası bir şeydi, yahut yoktu:) zira bir şeyler daha vardı sanırsam. soya vs mesela. sağlık bakanlığının onayı var üstünde, en azından resmi olarak da olsa öldüren cinsinden bir şey değil yani. artık sağlık bakanlığına olan güveninize kalmış durum. (ben pek güvenmiyorum mesela, yediysem daha çok türk olduğum ve bana bir şey olmayacağındandı)

köfte dediği şey serçe parmağınız kadar. pişirince bir de çekiyor meret, doymak için şöyle 10-15 tane götürmek lazım. piştikten sonra bir gün durdu mu baya feci olduğunu söyleyebilirim. tadına gelince; vasat, nokta! vasatın sözlük karşılığı tam olarak bu köfteler, açsanız tadı hayli güzel gelebiliyor, baydıysanız yiyesiniz gelmiyor. nşa (normal şartlar altında) ise yemekhaneden yenen köfteleri andırıyor, lezzetsiz ama yenemeyecek kadar kötü değil.

tavsiye etmem, ama almayın da demem. kötü gün dostu olabilir. şahsen bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum ama bir daha o kadar sıkışırsam çok da düşünmeyebilirim. tabi aynı sloganla satılan bakanlık onaysız ürünler vs de olabilir, bu entry'e bakıp atlamayın her 50 köfte 3.5 tl'ye. dahası uzun vadede düşünülecek olursa sağlıksız olduğundan kelli aslında hiç alınmamalı, yumurta falan kırın onun yerine onda da protein var. bu sürecin devamında yumurtanın ve makarnanın her cinsinden nefret etmediğiniz sürece (bkz: ben) yanaşmamak daha akıllıca olur.
  • işte o köfteler:

http://www.twitpic.com/54djhp
  • (bkz: kocaeli)
    (bkz: oradaydım)
  • fotoğraf hangi şehirde çekilmiş bilmiyorum ama istanbul'un pek çok yerinde böyle bir paranormal aktivite var evet. "aga bu nedir, alayım da sokak kedilerine veririm hiç olmazsa" diye almıştım bi ara. kendi kedim yemediği gibi, aç aç dolaşan gariban bazı sokak kedileri bile köfteye burun kıvırdılar. kendim tatmadım, bilemiyorum ama sokak kedisi bile beğenmediyse içinde et ya da soya yerine dinozor taşağı filan olduğunu düşünüyorum. nereden bulmuşlar acaba, enteresan.
  • içinde normalde köfte yapımında kullanılacak tek bir malzemenin bile bulunamayacağı köftenin reklamı.

edit: gözüm tam seçemiyor ama ufak bir paint dokunuşu da söz konusu olabilir.
  • içinde bol miktarda at bülüğü, tavuk gagası, horoz ibiği vardır.
  • habire görüp duruyordum bakkal camekanlarında. hırs yapmıştım alıcam bakıcam diye. aldık geçenlerde, içinde kırmızı et yok. hindi ve tavuktan imal ediliyor yanılmıyorsam. köfteler kedi pipisi kadar o yüzden 50 tane oluyor. çok iyi yoğrulmuş çemen gibi bir kıvamı ve tadı var. uğraşıp pişirdik. tadı kötü diye pek yemek bırakmışlığım vaki değildir ama bundan ancak biraz yiyebildim. ev arkadaşım o gece kustuğunu söyleyince, kalanını attık. ketçap mayonezle bile kurtarılamıyor.
  • bazı anlarda hayat kurtarır,ama adamı götünden işetebilir..
hesabın var mı? giriş yap