şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ailesinden uzak bir şehirde üniversite okuyan ve genelde yurdumda, vize, final ve okulun yıl sonunda ortaya çıkan bu kızımız için inanıyorum ki bbc bir belgesel çekse la marche de l'empereur'dan daha çok ağlatacak bir dramaya imza atmış olur. ortaya çıktıkları bu üç dönem sınav sonraları olduğundan, kötü beslenme ve uyku düzensizliği+ strese bağlı olarak iyice zayıflayıp güçten düşen bu kızımız, 3-5 gün ailesini görmek için kendi boyutlarında ve ağırlığındaki bu bavulu tren, otobüs vb.. toplu taşıma araçlarına kadar getirme, üstgeçitlerden geçirme, kaldırımlarda sürükleme, araçlara yükleme gibi zorlu aşamalardan geçmek zorundadır. bir türlü gitmek istemeyen o bavulla mücadele etmekte, kendisini paralamakta ve ortaya acınası bir manzara çıkarmaktadır. bu nedenle ne yapıyoruz? yılın belli dönemlerinde bavulla arasında böyle bir ilişki olan bakımsızlıktan jay-jay johanson'a dönmüş olan kız görürsek hemen yardım ediyoruz.

ps: pek rastlanmamakla beraber eğer varsa aynı durumdaki erkeklere de yardım ediyoruz tabi.
  • insaniyet namına yardım edilmeli; eğer bavulun tekerlekleri varsa çekerek de kullanabileceği güzel kardeşimize öğretilmelidir.

ben yine yardım edilmesi taraftarıyım.
  • simdi bu insanlar hatta kizlar bir sureligine yurt disinda yasiyor ve bulundugu her sehirden bilimum kupalar, tshirtler, topuklu ayakkabilar!!!, ....lar-akliniza artik ne gelirse- almistir. donus yolculugunda bavul mu ona, o mu bavula sahiptir bilinmez. bu arkadasa yapilmasi gereken tek mudahele, yardim degil, bavullarindan birini cope atmaktir. kendisi ne kadar tatli da olsa, bi kisim esyalarina veda etmek gerektigini bilmeli. yardim etmeyin. kendi dedi valla bunlari bana.
  • üniversiteye yeni başladıgım zaman bi kere gördüm bunlardan, trene bindi, kocaman valizini koltukların üstündeki rafa koymaya çalışıyordu, ben de boyu yetişmedi diye düşünerek yardım edeyim dedim. o zamanlar 190 cm boyunda 70 kilo bi delikanlıydım, izin istedim kaldırdım valizi, silkme koparma ne varsa, ama kaldırdıktan sonra suratı şişen halterci gibi, tepemde valiz saga sola sallanıyorum, amcanın biri beni tuttu neyseki valizle birlikte devrilmeden yerine koyabildim. o gün bugündür atom karınca gibi bakıyorum bu kızlara.
  • bir iki düzeltme ile beni tanımlayabilir. düzeltme 45 kilo bavul 50 olarak ikinci düzeltme ise kız da ne be?

evet acınası görünüyorum bu tür bavullar ile.
  • yardım edilmesi gereken kızdır.
  • geçenlerde izmitte gördüğüm ve yardımımı esirgemediğim, kilosunuda doğru tahmin ettiğim kızdır..
  • bana yardım edin diye bağıran kızdır. ilgili olabilir diye şöyle bir fıkra anlatılabilir:

adamın biri yığınla sebze yüklenmiş el arabasını kan ter içinde yokuş yukarı çıkarmaya çabalayan manav çırağına acıyıp, yardım eder. güç bela yokuşun başına gelirler ve adam derin bir nefes alarak sorar:
    - oğlum, tek başına bu kadar yükü taşıyamayacağını ustana söylemedin mi?
    - söyledim ama...
    - öyleyse niye taşıttı?
    - "sana yardım edecek bir enayi bulunur" dedi.

fıkraya bakmayın böyle birini gördüğünüzde yardım edin, kim bilir belki o gün şirinleri bile görebilirsiniz*
  • cnn türk altyazı geçmiş, en son aşti emek çıkışında görülmüş. görüldüğü yerde şeyedilmesine dair emir var.