şükela:  tümü | bugün
  • bu ay başarmam gerekendir. devlet öğretmenlere bakmıyor.

arabamda toplam 100 km götürecek benzin ve cebimde 50 tl kalmıştır. ne yapacağımı şaşırdım. aklıma ilk buluşmada 50 liralık hesap ödeten kız başlığı geliyor. sanırım o kadın ben olacağım.

edit: arkadaşlar entry'imden kadın olduğum sonucunu çıkaranlar olmuş, sanırım ilgiyi buna borçluyum :) erkek formuna sahibim. bakış açınıza göre farklı algılayabileceğiniz bir entrymiş 2 saat sonra fark edebildim sayenizde... diyorum bu insanlar beni neden kadın sanıyor... hiç o açıdan bakarak okumamıştım yazdığımı.

edit: dün ve bugün aldığım mesajlardan sonra güzel insanların hala aramızda dolaştığını bir kez daha gördüm. insaniyet davranışının kaybolmadığını hissettirdikleri için o güzel arkadaşlara teşekkür ederim. yaklaşık 50 tane mesaj geldi başlığı açtıktan sonra. bunların 10 tanesi libidosu yüksek kişiler, 30 tanesi öneri veren arkadaşlar ve geri kalan 10 kişi de maddi yardım yapmak isteyenlerdi.

maddi yardım yapmak isteyenler beni şöyle bir ahlak ve vicdan muhakemesi yapmaya itti; gerçekten ihtiyacım var mıydı? bu yardımı kabul etmeli miydim? evet ihtiyacım var. ama kabul etmemeliyim.

çünkü arkadaşlar maaşın büyük bölümünü alkole, takılmaya yatırdım. ilk buluşmada 50 tl hesap kitleyen kız bana daha fazlasını kitledi ama ben olaya "kitlemiş" gözüyle bakmıyorum. her neyse... aslında çalışmaya başlayalı ilk defa böyle bir ay geçiriyorum. işin özü ayağını yorganına göre uzatmayan ben böyle yardımı kabul etmemeliyim. zor durumda olan bir sürü insan varken ben kendimi şanslı addediyorum.

insanın aklını kolay para çeliyor. ama çelmemesi için bir savaş vermeliyiz. toplumsal ahlaki ve etik değerlere çok uygun yaşayan biri değilim ama ortada başka birinin emeği olunca işler değişiyor. yardımcı olmak için çabalayan herkese teşekkürler.

edit: son maddi durumumla ilgili. 39 tl param kaldı. 11 lirasıyla dün iş arkadaşlarıyla kahvaltı için gevreğin yanına kahvaltık aldım.

39/10...

edit: arabaya 20 liralık gaz almak zorunda kaldım..

19/9...
  • günlük 5 lira altı harcama yapmanızı gerektiren eylem. ben hep 50 liralık yaşadığım için bana koymaz..
  • ekmeği parası belli peynirin parası belli bişey olmaz
  • arabayı sat sorun çözülür.

emeğine sağlık kardeş.
  • ilk defa maaş alacak bir öğretmen için katlanılabilir bir durum.zira öğretemenin maaş almasına 26 gün var.
  • birkaç gün peşpeşe su içmek ve makarna yemek ile mümkün olabilir.
    ama buna yaşamak değil hayatta kalma demek daha doğru.
    (bkz: survivor)
  • 50 lira benim ancak sigara parama yeter diyerek yardımcı olamayacağım durumdur.
  • (bkz: survivor üniversite...)

çoğu zaman, gece, eğlencede sınır tanımama sonucu, sarhoşluğun da etkisiyle saçılan paralardan geriye kalmış 50 liradır. ailenden yeni para istemişsindir. bursun da yatmasına 11 gün vardır. o 50 lik ile düzeysiz ilişkin işte o dakika başlar.
  • kredi kartı kullanarak çok da güzel yaşanılır. 50 tl neyine yetmiyor, araban da varmış taksi parası da yok yani, 50 tl cebine bile kalır ay sonunda.