• bir benzinli aracin 50 lira ile ortalama 120 km yol gidebilecegini gosteren hesaplama. ıstanbul trafiginde 100e kadar da duser. bu da km basina ortalama 0.50 tl yakmak demek. adeta para yakiliyor araba surerken (bkz: hesaplayan adamlar)

devlet bahceli bi de boyle hesapla bi konusma patlatsa ya? yakismaz mi?

edit: bunun tum giderlere dogru orantida yansidigini belirtmek lazim tabi 50 liralik alip etkilenmeyen vatandaslarimiza
  • ben hep 50 liralık aldığım için beni ilgilendirmeyen durum.
  • bu hızla gidersek 2 sene sonra 50 liraya sadece 2 litre alınabilecek fosil yakıt.
  • ben hep 100 km'de 7.2 litre yaktığım için beni pek etkilemeyen durum.

ama yarın bir gün sebze meyveye tekrar zam gelince anlarsınız petrolün yenen bir şey olduğunu.

tanım: petrolü sadece bir yerden bir yere kişileri taşıma enerjisi olarak gören yazarlar içeren başlıktır.
  • bu hızla gidersek 2 sene sonra 50 liraya anca kontak aç kapat yapabilecez.
  • bu hızla giderse 50 liraya değil; 200 liraya ancak bu kadar benzin alınabileceğinin göstergesidir.

zira türk lirası her geçen gün değer kaybetmekte,
    değer kaybettikçe enflasyon artmakta,
    enflasyon arttıkça alım gücü düşmekte,
    alım gücü düştükçe halk fakirleşmekte.

şu anki koşullarda halk inanılmaz fakirleşmiş durumda, özellikle orta sınıf eridi, eriyor.

2023'e süper güç olarak girecektik, gene kim kandırdı bizi?
  • bizim millet için farketmez. ısterse 50 liraya 700 gram benzin olsun. adam 500 lira verir 7 litre alir
    bütün parasını yola yatırmak pahasına da olsa işe, bakkala, çakkala arabayla gider.
  • gidişata bakılırsa ve ülkeyi yönetenler bu kafayla ilerlemeye devam ederse bugünleri bile arar hale gelecez. ülkeyi gerçekten bitirmek için göreve gelmiş bir iktidar var. işin garibi ise girdikleri her seçimi kazanıyorlar. halkta gel bizi yok et diyor. o imkanı sağlıyor. müstahak.
  • valla ortalık suv kaynıyor. ne araba ne yakıt pahalı. kriz abartılıyor. millette para var.
  • allah’ım bu insanlara 7 lira’ya 7 litre benzin almayı nasip et.
hesabın var mı? giriş yap