şükela:  tümü | bugün
23 entry daha
  • netflix türkiye’nin twitter hesabında görmemle heyecanlandırmış projedir.
    netflix, türkiye’de para veren izleyici kitlesini arttırdıkça, bu gibi yerli projelerin sayısı da artacaktır. umut verici.
  • netlfix’in twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, çekimlerine başlanıldığını öğrendiğim, senaryosunu burak aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini selçuk aydemir’in üstlendiği komedi dizisi.
    50 metrekareye kaç hayat sığar ?
  • yakında netflix’te yayınlanacak olan kara komedi türk dizisi.
  • önceki entrylerde trt1 de daha sonrasında da tv8de yayınlanacağı söylenen ama şimdi netflixte yayınlanacağı kesinleşen dizi. merakla bekliyoruz bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.
  • selçuk aydemir'in yönetip burak aksak'ın senaristliğini (bkz: oha) yapacağı yeni netflix dizisi.

cengiz bozkurt dışında kadrosu bana biraz zayıf gelse de sağlam bir iş olmasa netflix el atmazdı diye düşünüyorum. zaten tek başına yaptıkları işlerde bile yerli dizi sektörüne yeni bir boyut kazandıran yukarıdaki iki isimden bayağı bir iş çıkması mümkün değil. en son bir araya gelip yaptıkları dizinin (bkz: ramazan güzeldir) ne kadar özgün, ne kadar kaliteli olduğunu da bilenler bilir.

şahsen ben umutluyum, heyecanla bekliyoruz efendim.
  • ıkea'da bazı minimal evlerin iç dekorasyonu için kullanılan ev boyutu.
  • l&m, kardeş payı ve işler güçlerde ki başarılarından sonra kaşındıran haber.
  • sonunda ahmet murat olmadan bir selçuk aydemir yapımı oh be. ikisini de çok seviyorum ama bir süre sonra öyle abartılı ki oyunculukları ve yarattığınız karakterler izleyemiyorum. mesela cengiz abi de olmasaydı keşke. erdal bakkal olmasın artık ya. bi salın adamı. o bile sıkılmıştır. biz de sıkıldık sayın aydemir hep aynı yüzlerden. sen zeki bir adamsın. nolur üsküdar'a giderken gibi ramazan güzeldir gibi hayatın içinden normal insanlara ait bir hikaye anlatın. abartılı ve karikatürize tipler olmasın nolur. biz yurt dışında doktora yapıyorum diyip hayallerinin peşinden gidip aşçı olan o normal adamı sevdik. biz babası taksici, annesi ev hanımı açıktan işletme okuyan o adamı sevdik. biz sevgilisi minicik elbiseyle üşürken sırtındaki montu vermeyen, kalın giyinsene yahu diyen o insanları sevdik. o basitliğin içindeki komediyi, dramı ve trajediyi sevdik. nolur normal, basit, sıradan, bize bizi anlatan hikayeler yazın eskisi gibi.
  • bir yıl kadar önce oturduğum evin alanı. 35 metrekarede de oturmuş biri olarak tek yaşarken büyük, ikinci biri gelince köpek kulübesi gibi gelen büyüklükte bir alan.
  • iki kuzenin sonunda netflix gibi özgür bir platformda bir araya gelmesi projesi. uzun zamandır izleyecek adam akıllı hızlı bir komedi dizisi yoktu umarım bu açığı kapatırlar.
11 entry daha