şükela:  tümü | bugün
  • okumamış, cahiliyede kalmış amcaların/teyzelerin yerini daha aklı başında nesle bırakması sonucunda olacak süper olay.

hadi itiraf edelim, yaşlılarımız konuşmayı bile beceremiyor, kendini savunmayı, düşünce(?)sinin temelini bilmiyor. bunda onların suçu yok elbette! 50'lerde türkiye'de doğmuş/çocuk olmuş insanlar bunlar. fakat pek yakında, 10-20 yıllık bir süreçte (alttan yeni neslin gelmesiyle de birlikte) akp yerini atatürkçü görünen bir partiye bırakacaktır. kemal kılıçdaroğlu gibi vizyonsuzlarin izinden gelen torpilliler olacağına adım gibi eminim. biz gerçek atatürkçüler, kültür milliyetçisi ve vatanperver kişiler de yine iktidarı uzaktan izleyeceğiz.

deyim yerindeyse, "rez alın".

edit: alttaki entryde gördüğüm üzere anlaşılmayan noktalar var. şu anki eğitim sisteminde yer alan öğrenciler zaten sistem süper olduğundan atatürkçü çoğunlukta değil, sadece gençler atatürk'e daha yakınlar. sistem kötü halde olduğu için halkın kaldırılacağını öne sürdüm zaten.
  • yeni kuşakların eğitimi daha iyi olmadığı için maalesef katılamadığım tespit. keşke mesele sadece yaşlı kuşakların gençler üzerindeki cahilce ve zalimce tahakkümünden kaynaklansaydı. (genç kadroların yönettiği ve dünyayı parmağında oynatan dünya devlerine bir bakınız, fikir verir.)
    ha, yönetim 50 yaş altına bırakılmalı, 50 üzerindekiler danışmanlığa çekilmeli, katılıyorum. yaşlılar o koltukta oluşan manevi dildonun hazzından feragat etmeli, oturdukları sitelerin yazlıkların boya badana park yeri işleriyle ilgilenmeli ufak ufak.
    (an itibarıyla 49 yaş spor)