şükela:  tümü | bugün
 • korkunç bir düşünce!

  bunun adı faşizm, bunun adı nazizm...

  ama şöyle bir şey yapılabilir, 55 yaş üzeri insanların oy verme, araç kullanma, çalışma gibi ehliyetleri bir takım testlere tabi tutulabilir.

  ilk entry
 • öldürülme abes olabilir ama oy hakları kesinlikle alınmalı. 50+ üstü insanlar artık doğru düşünemeyen doğru kararlar veremeyen günümüz dünyasının dinamiklerini anlayamayan ve genellikle muhafazakar olan gelenekseli savunan yenilikçi olmayan insanlardır. bu insanlar ülkelerin kaderinin belirlenmesinde kritik roller oynuyor. günümüzde de bazı partiler yaşlılardan çok fazla oy olıyor. sırf köprü yaptı hastane yaptı ıvır açtı zıvır verdi. böyle saçmalıklarla bu yaşlılar kandırılıp ülkenin gençliğinin önünü kapatılmaktadır. ayrıca bu sadece türkiye için geçerli değil, bütün ülkelerde yaşlılar yeniliğe kapalıdır. özellikle iletişimin gelişmesiyle hızlanan bir değişim içinde yaşlılar yeniliğe ayak uyduramıyorlar. o yüzden 50 yaş üstü kişilerden oy kullanma hakkı alınmalıdır.
 • bir orospunun açıklamaları (bkz: entry ve nick uyumu).

  dikkate almayın, ya da fazla dikkate alın savcılığa suç duyurusunda bulunun.

  edit: yazım
 • elli yaşını geçen ve benim gibi düşünmeyenleri öldürün şeklinde revize edilebilecek saldırgan ifade. demek istediği o aslında. kibir böyle bir şey işte. inşallah kendisi o yaşa geldiği gün doğum günü hediyesi olarak böyle bir kanunu çıkarıp verirler eline.
 • musluman olmayanlari kafir ilan edip oldurulmelerini hak goren isid mantiginin turevi.
 • şöyle düşünün; ilk yerleşik hayat yaşayan insanlar arasında bazı kabilelerin ömürleri 22-23 yıl civarıymış. böyle bir toplulukta 18 yaş yaşlı sayılır.

  türkiye'de 50 yaş yaşlı sayılıyor.

  avrupa'da bazı ülkelerde emeklilik yaşı erkekler için 67.

  düzgün beslenen, kaliteli yaşayan, havası suyu boktan olmayan ülkelerde yaşamış olan insanların bazıları bizim 35 yaşındaki türklerden daha sağlıklı ve zekiler.

  benim bir matematik profesörü hocam vardı okulda, adam kaç yaşındaydı o zamanlar bilmiyorum ama bir ayağı çukurdaydı resmen, gel gelelim herif dahiydi. zaman zaman ders harici konularda konuşurdu derste ve öğrencilerle tartışırdı, hiçbir argümanını kolay kolay çürütemezdiniz. nereden baksak bu adam 65 70 arası bir yaştaydı.

  ne yazıyorum ki; bana sorarsan da bütün ergenler ve liseliler hiç doğmamalıydı, hiçbir faydaları yok, anaları fırlatmış atmış biz uğraşıyoruz. böyle boktan dünyaya çocuk mu yapılır, 2000 doğumlu insan mı olur amk.
 • (bkz: logan's run)
 • kardes sen adamları amele misali is gücü olarak görürsen belki mantıklı da
  o tip adamlar esasen tecrübe denilen belki de senin 1000 kere denemeyle elde edebilecegin bilgiye sahip olabilecek kişilerdir. dolayısıyla bunu da tecrübeli yani yaş veya görmüş geçirmiş insanlara bi danış istersen.