şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zorla tutan mı var. gel yer değiştirelim.
  • söz recep tayyip erdoğan’a ait galiba.
    altında ismi ve imzası var.
  • neremle güleceğime şaşırdım. şu an recep tayyip erdoğan başta ve vatanınız avrupanın kıskandığı ülke durumunda. yani dönüp çoluk çocuk bu cennet ülkede pekâlâ yaşayabilirsiniz. çift vatandaş da olmayın ama lütfen sadece türk vatandaşlığını seçeceksiniz.

ülkenin yarısı türkiyeden siktir olup gitmek isterken bu laf küfür değil de nedir.
  • bir çağrı da ben yapayım.

(bkz: siktir çık gel o zaman yavşak)

kızdıran yazıdır.
  • 50 yıl önce sana köy enstitüsüne gitmene engel mi olduk da sen gurbette çöpçülüğü seçtin be amın evladı?

50 sene önce enstitüde piyano çalıp balzac okumanı mı engelledik de sen gurbette yerleri temizlemeyi seçtin sikik?

50 sene önce fransızca, ingilizce okur yazarlığını mı engelledik de sen hala iki cümle almanca konuşamayacak durumdasın düdük?

50 sene önce memleketin herbir köşesi ilim irfan yuvası olma peşindeyken ben mi topukladım lan bu ülkeden güdük?

50 sene önce terör mü vardı lan bu ülkede, sen bu ülkenden topukladın cibiliyetsiz?

50 sene önce fetö mü vardı lan bu cennette amın evladı?

ilave: bu memleket mustafa kemal'den ibarettir, sadece onun imzası vardır ve gerisi osuruktan teyyaredir.
  • benim sülalede de var bu amlarına koyduklarımdan. alayı ilk okul mezunu ve vasıfsız işçi orda. ama ülkemde istanbul"da 5 katlı apartman ve arsa sahibi. ve bir sahil kasabasında yazlık vs vs sahibi. her yıl farklı bir lüks mercedes veya bmw ile gelirler türkiye'ye. alman devletinin gücü sayesinde insan yerine konuyorlar. durumları gayet iyi. facebook'ta paralı ak itlerden daha çok malum kişi paylaşımı yapıyorlar. bi de beni ve benim gibileri vatan hainliği,nankörlük ile itham ediyorlar.
  • dön gel orospunun evladı ananın amından mı bağladılar seni oraya diye cevaplanacak bir söz.
  • gurbette olmazdın çünkü seni o zaman gurbete de almazlardı.
  • ben de o olmasaydı şimdi gurbette olmazdım. ne yapayım, arabamın arkasına yazı mı asayım şimdi?
  • eminim fransa da senin gibi bir comari barindirdigi icin memnun degildir. kalk gel diyecegim de gelme lan, valla bak burada yeterince comarimiz var hatta yetmedi ithal comar bile getirdik. o yuzden kusura bakma kardes tahammul edebilecegimiz gerizekali kontenjanimizi astik senin derdini cekemiyoruz.