şükela:  tümü | bugün
  • özellikle istanbul'da lüks sayılabilecek sitelerdeki çoğu yaşlının içinde bulunduğu durum...

siteye bakarsın her şey var..
    havuz,sauna,kapalı otopark,fitness,buhar odası,hamam vs.. ama bu yaşlımız sadece ekmeğini gazetesini alıp asansörü kullanıp evine girer.
  • zenginliktir.
  • nerden baksan adaletsizliktir. şimdi e o zaman yaşamasın orada diyeceksiniz. e ne yapsın güvenlik için mecbur kalıyor insanlar..
  • sitenin guvenligi +kullanicilarin olusturdugu yasam-sosyal cevre veya renklilik + bahce bakimi +apartman ve cevre temizligi+çöplerin toplanmasi + otopark kullanimi göz ardi edilmemelidir.

genellikle ısinma ve su da bu aidatin icindedir(kış aylarında daire sayisina bagli olarak ısinma ucretinde artış olabilmekte).

belki de en onemlisi ,sitede bir telefonla ulasabilecegin gorevlilerin ve hatta kullanicilarin günlük hareketinin farkinda olan birilerinin olmasi bile ozellikle bahsi gecen yas grubu icin buyuk bir guvencedir.

edit : kendisi kullanmasa bile varsa cocugu ,torunu sitenin sahip oldugu ozelliklerden faydalanmaktadir.
  • yanlış ev seçiminin göstergesidir.
  • 935 lira aidat verip, evin önünden bile geçememenin bir ucuz versiyonu.
  • içerisinde bulunduğum durum, her ay her ay ödemek inanılmaz koyuyor. yaşlı değilim yine de sadece asansörü kullanıyorum :)
  • 535 tl - 2+1, ısınma, su vs yok bu aidatta, kemiksiz.. hafta sonu kendimi zorluyorum resmen havuza girmek için. arada guvenligi arıyorum her sey yolundami diye soruyorum. asansorde 11. kata çıktıgım için içim çok rahat asansor hakkını veriyor en azından. kapalı otoparkta tekli, serin bir yer var orayı denk getirmek en buyuk tutkum..

anlayacağınız bu parayı vermenin bir anlamı olduguna kendimi ikna etmek için her seyi yapıyorum.. mesela iki haftadır istanbul dısındayım ve çok huzursuzum, gidince ne çılgınlıklar yaparım siz düşünün..
  • esenyurt bölgesinde 500 tl ile kira verirsin ...
  • açık kapalı havuz, otopark, çöplerin her sabah alınıp apartmanın temizlenmesi, sosyal tesiste fitness imkanı, jeneratör, güvenlik, yeşil alan ve bakımı, yine sosyal tesiste ücretsiz maç yayınları.

hepsi için 480 tl
    kullanılmayan ise asansör

bence yine çok para, yönetim kesinlikle çatır çatır öpüyor ama yapacak birşey yok arkadaşlar, bu zamanda satsan satılmıyor daireler.

300 liradan 480e kısa sürede geldi.
    niye geldi peki?
    asgari ücret arttı, personel gideri arttı doğal olarak.
    elektrik zamlandı, site hayvan gibi elektrik tüketiyor.
    akaryakıt fiyatları arttı, jeneratör su ile çalışmıyor evet hepsinin farkındayım ama her ay bir kira parası aidat da ne bileyim koyuyor adama.

velhasıl, el mecbur devam. satılmıyor daireler.