3 entry daha
  • bu nasıl bir kafa yapısı ben anlamıyorum. koskoca şehirde bu rezaletin farkına varacak, burada neler yapılıyor diye merak edip sorup soruşturacak bir tane de mi insan çıkmaz. sorsan kastamonu'da çoğunluk milliyetçi, muhafazakar geçinir ama kendi değerlerine yapılan bu terbiyesizliğe kimsenin gıkı çıkmaz. valisi, müftüsü, imamı, mühendisi, mimarı,sanatçısı hiçbiri mi farkına varmaz bu durumun ? sadece birbirlerini pohpohlayan kas-der ve onun gibi diğer kastamonu derneklerinden bir kişi çıkıp soramamış mı bu olayın hesabını ?
  • "katliam illa kan akıtılarak olmuyor. çok yazık." demiş @banu_nbbc isimli bir tivitır kullanıcısı. o kadar haklı ki!

buna sebep olanların allah belasını versin. haram zıkkım olsun.
  • birileri artık bu katliamlara son vermeli! ama kim?
  • ne zaman restore edildi bilmiyorum ama cidden üzülüyorum böyle eserlerin restorasyon gazabına uğramalarını.

before: görsel

after: görsel
  • (bkz: anasını sikmişler anasını)

bunun başka izahı yok. ulan aklımı kaçıracak gibi oluyorum böyle şeyleri gördükçe. her şeyimizi çalıp çırpıp, satıp savurup yok ettiler. tarihimizi de yok ediyorlar. kafayı yiyeceğim.
  • - fazladan boya vardı. ne yapacaktık? dökecek miydik?
  • belki caminin orijinali badanalıydı, eski haline getirdiler, siz de hemen şaaaapıyorsunuz yani...

şaka bir yana şaşırtmayandır, akp zamanında restorasyon adı altında tarihi eser inşa edildiğini gördü bu gözler, eskiden burada bilmemne varmış diye yeni malzemelerle bina yaptılar kaç yere, yüzlerce yıllık tarihi binalara pimapen taktılar, badana ne ki yanlarında?

tabii ki adi inşaat işlerine restorasyon faturası kestiler, maliyet 1 ise fatura 11, aradaki kar da yandaşlara ve devlet büyüklerimizin isviçre ve man adasındaki hesaplarına...
  • cemaatin ayaklanıp, isyan etmesi gerekirdi ama
    onlar da beğenmişler demek ki.
    restorasyonu yapan firma düşünmeden kabul ettik, demiş.
    çok doğru demiş.
  • kastamonulularin tepkisi bizim kadar olamayacaktır .
354 entry daha
hesabın var mı? giriş yap