şükela:  tümü | bugün
  • özellikle son zamanlarda iyice boku çıkan durum. hani çomar kelimesi var ya malum kesim için kullanılan, işte senin benim gibi muhalif olan yahut hükümetin politikalarını desteklemeyenlerin içinde çok daha fazla var bunlardan.

ben buna ifrit oluyorum arkadaş. malum başlıklar altında hükümeti destekleyenler ile alakalı yorumların tamamına yakını şu minvalde oluyor:

"açlıktan nefesi kokan..."
    "asgari ücret alan..."
    "çocuğunu güç bela okutan..."
    "tuğralı dobloya sahip..."
    "götünün kılıyım diyen..."
    "devlet hastanesinde sıra bekleyen..."

ulan ciddi ciddi ak parti hükümetini destekleyen tek kesim bu insanlardan oluşuyor zanneden at gözlüklü muhalifler doldu sözlüğe. kusura bakmayın ama mal mısınız kardeşim siz? sadece yukarıdaki vasıfları taşıyan insanların mı ak parti hükümetini desteklediğini sanıyorsunuz anlamıyorum ki. çevreniz, vizyonunuz bu kadar mı dar? etrafınızda yalnızca bu insanlar mı var sizin? belli bir eğitim ya da maddi gelir seviyesinin üstündeki insanların hepsi muhalif de benim mi haberim yok?

sanki hükümet yanlısı kişiler sadece berber, bakkal, kıraathanedeki amcalar, pazarcılardan oluşuyor gibi.(bu meslekleri icra edenler lütfen alınmasın, benzetmeler bu yönde yapıldığı için örnek verdim sadece) hepsi lpg'li araba kullanıyor mesela. hiç hükümet yanlısı bir doçent yok amk bu vizyonsuz muhaliflere göre.

hep aynı muhabbet amına koyayım yeter artık. çalıştığınız şirket, eğitim kurumu, fabrika... okumuş ve beş rakamlı gelire sahip insanların bulunduğu kurumlarda bir tane akp'li yok, herkes chp'li sanırsın amk.

dışarı çıkın da biraz değişik meslek gruplarını, farklı insanları tanıyın. senin aldığın maaşın onlarca katını alan beyin cerrahlarının, üniversite profesörlerin, genel müdürlerin, otel sahiplerinin, pilotların hangi partiyi/partileri desteklediğini görün.

zorunlu edit: ahahah. ulan bir muhalif olarak yine muhalifleri eleştiriyorum, adam mesaj atıyor "amk akp'li çomarı seni" diye. bir yazar arkadaş yazmış "sözlük ergen kaynıyor kime anlatıyorsun"diye, sonuna kadar haklı.

edit 2: mesajla kendi görüşünü bildiren, katılan/katılmayan tüm suser'lara teşekkür ederim. bu yazdığım şahsi bir tespit entry'si idi. henüz cevaplayamadığım mesajlara da mutlaka dönüş yapacağım.
  • evet orospu çocuklarını unuttuk .
  • belirtilen kesim cahil midir fakir midir bilmem ama net gerizekalılar o belli yani. kıps.
  • bayağı bir kısmı hepimizden zengin.
    hanımların bilezikleri taa fizana yol olur ama işte para yemeyi bilmek de ayrı bir meziyet yoksa 30 tane bileziği sakladığınla kalıyorsun işte.
  • ak partililerin içine düştükleri yanılgı. kendilerini fakir ve gururlu müslüman olarak görürken, akpli olmayan herkesi çok zengin ahlaksız elit falan filan zannediyorlar.

oysaki para akplilerde. akpli ama parasızsa kendisinde bi sıkıntı var demektir.
  • dedi betonu gelişmişlik göstergesi sanan fakir ve cahil...
    ve sonra hey maşallah şu köprüye bak dedi ve tevekkülle bir hülooooooğğğ çekti...
  • %1-2'lik kesimi fakir ve cahil değildir, onlar da zaten diğer kalan kesimi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır. hadi bu %1-2'lik kesim bir şekilde çıkarları için bu şekilde davranmaktadır da kalan kesimi çözmek mümkün değil.
  • birazcık aklı selim insan okadar olay yaşandı ona rağmen destekliyorsa halen ben birşey demiyorum. o kadar tape çıktı ses kayıtlarında neler dönmüş izlemedin mi hiç arkadaş sen koymuyor mu bu durum sana göz göre göre soyulmamız sorsan bunlardan daha dindarı yok memleket de bunlardan olmayan herkes vatan haini saten. bizler 30 gün boyunca 3 kuruş para için didinirken okadar eğitim üniversite master doktara felan derken 2 kelimeyi bir araya getiremeyenlerin ülkeyi nasıl parsel parsel sattığını görünce insan üzülüyor malesef.
  • yüzde ellinin önemli bir kısmı fakir ve cahil, fakir ve cahil olmayanlarsa çıkarcı ve fırıldak. bu kalan yüzde ellinin on numara süper insan olduğu anlamına gelmesin ama illallah ulan. yeter.

zaten yarım yamalak olan devlet geleneğini bitirdiler, meritokrasiyi bitirdiler, küçük esnaf gibi ülke yönetiyorlar, başbakanın off-shore hesabı var lan pezevenk. ben iki kuruş vergimi kaçırsam polisi maliyesi ebemi siker. siz nasıl hazmediyorsunuz?

ya demiyorum ideolojinizden vazgeçin, illa cehapeye mehapeye oy verin de ulan kendi oy verdiğiniz adamlara bari mukayyet olun, sizden korksunlar. size rağmen pişkin pişkin suç işlemekten korksunlar. desinler ki bu seçmen mal değil, hata yaparsak bizi ziker...

kötüsünüz lan işte, cahilsiniz.