şükela:  tümü | bugün
  • ilk bölümü zorla izledim, ikinci bölüm 15.dk da bıraktım, bu nasıl basit bir seneryo
  • ilk bölümü izliyorum ve buraya entry giriyorum.
    şöyle örnek vereyim de ne demek istediğim anlaşılsın.
    bir başkadır ilk üç bölümünü gözümden uyku akmasına rağmen kesintisiz izleyip. sabah uyanınca kalanını bitirmiştim.
    umarım ilerleyen zamanda durum değişir. sezonu bitirince editlerim.
  • burak aksak selçuk aydemir kuzenlerden hep daha iyisini beklemişimdir. yanılmıyorsam yüzük isimli bir kısa filmleri vardı ve gayet güzel bir işti. ama bu dizinin ilk bölümü o kadar sıkıldım ki, saçmalıkları anlatmak bile istemedim. o kadar saçmalık dolu. artık bizimkilerin netflix’den sadece nemalanmak için iş yaptığına inanıyorum.

tanım: bayat esprilerin olduğu, oyuncuların sürekli oyuncu olduklarını hissettirdiği, kimsenin hikayeye inanmadığı bu yüzden inandıramadığı, kameranın flulukları ile sürekli ben de buradayım dediği bir netflix türkiye orijinali.
  • --- spoiler ---

3. bölümün ortasında küçük çocuğa kavga etmeyi gösterirken esnafın kovalamasından sonra kapattığım dizi.
    --- spoiler ---

(bkz: zaman kaybı)
  • burak aksak senaryosu, selçuk aydemir yönetmenliği ve cengiz bozkurt oyunculuğu çıtayı yükseltse de dizi beklentiyi karşılamıyor en azından ilk iki bölüm için bunları söylemek mümkün. devamında nasıl bir hikaye ile karşılaşacağız merak ettiğim için izlemeye devam edeceğim. fakat aybüke pusatı çok mu aradınız merak ediyorum. güzel kız, ekrana da yakışıyor ama olmamış ya!
  • bir haltı beğenmeyen, süslü cümleler kurarak ilgi çekmeye çalışan 'eksklusif' ekşicilerin kötülediği netflix dizisi.

türkiye' de kaç kişi kara mizah yapıyor da beğenmiyorsunuz? bitirdim, begendim, akıyor bence. beğenmeyen güldür güldür izlesin.

--- spoiler ---

turan amcanın doğruculuğu ve açık sözlülüğü müthiş :) muhtar bey ile güzel bir ikili olmuşlar.

civan sen nasıl gıcık bi karaktersin?

aybüke pusat hiç olmamış, ışığı olmayan biri; engin öztürk ve cengiz bozkurt çok çok iyi.

altın günü de arada duydum, mutlu oldum.

'sevdiğinin fotoğrafını cüzdanında taşımak yazılmamış şiirdir'

--- spoiler ---

'şimdi yeni anlaşma şu' 2.sezonu heyecanla bekliyoruz.

edit: düzeltme
  • klasik türk romanlarında adana'da tarlada çalışan pamuk işçilerini, köyden kente göçü konu edip onlarla kafayı bozmuş yazarlar gibi burak aksak da mahalle olayıyla kafayı bozmuş sanırım. çık birader artık şu mahalle olayından, bi çık yeni ufuklara açıl. mahalle dışında neler olduğunu idrak et. yiyecem mahalle kültürünüzü aq. sik kadar mahalleyle mi sınırlı senin hayal gücün?
  • başıma bir şey gelmeyecekse ilk iki bölüm itibariyle beğendiğim dizidir. biraz john wick tarzı, biraz ölümlü dünya tarzı olmuş. izleyenler ne demek istediğimi anlamıştır. çerezlik izlenebilir. puanım: 6.5/10
  • espiriler kardeş payı, mahalle-tapu-senet muhabbeti bana masal anlatma, mafyatik muhabbetler çukur.
  • fragmanından anladığım kadarıyla içinde bir adet çakma kıvanç tatlıtuğ bulunduran netflix dizisi. sırf ekip için bir şans vereceğim. bu arada bu çakma kıvanca behzat amirimle beraber ben de kıl olmuştum, hala da kılım.