şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

survivor hasan öldükten sonra izlemeyi bıraktığım dizidir.*

--- spoiler ---

izlerken bu dizide serkan keskin’i arayan bir tek ben değilmişim sanırım. umarım 2. sezon dahil olur.

tanım: başarılı bulduğum netflix dizisi. oyunculuklar iyiydi.*
  • bu dizi vasıtasıyla başka film ve dizilerde gördüğüm bir türk sineması klişesini açıklığa kavuşturmak istiyorum.

tapu senedi bir gayrimenkulü satın alan kişiye verilen sahiplik belgesidir. bu belge bilgilendirme içeren bir belge olup kaybedilmesi bir hak kaybına neden olmaz. tapu senedinin kaybedilmesi veya başka bir kişiye verilmesi halinde tapuyu elinde bulunduran kişilerin taşınmaz üzerinde herhangi bir işlem yapması mümkün değildir.

o nedenle vay efendim
    - tapuları aldın mı?
    - tapular nerede?
    - tapuları kayıp mı ettin?
    tarzında cümleler ile ya da

- tapuları topladım hepsi elimde
    - bu tapular emminin ölümüne neden olan kanlıca'daki tapular *
    benzeri cümleler ile gerilim yapmaktan vazgeçin artık. insanlar tapularını kaybetse sizin yüzünüzden tribe girecek.

edit: debe
  • netflixin klasik ilk bölüm ilgini çekelim 2,3,4,5 bi takım şakalar komikliklikler 6,7,8 seneye de bekleriz konseptli dizisi. izlenir mi izlenir. tüm olacakları tahmin ettik mi e ettik. arada güldüm mü güldüm.

tek bi yanını hakikaten çok takdir ettim dizide küfür etmek için küfür etmemelerini. günlük hayattaki kadar küfür vardı. dijitale geçince genelde otomatik gelen ağız ishali gibi küfür etme olayı yoktu.

konusu olabildiğine klasik, engin öztürkün oyunculuğu da bi o kadar iyidi. e seneye görüşürüz
  • amk klişe samimi mahalle ortamı diyorlar. nerede samimi mahalle ortamı var ben göremedim kaç yıllık sevgilisini boynuzlayan. mahallede torba tutma. mafyacılık. altın vuruş. tamam beğenmeyebilirsin de bok atma.
  • bi çırpıda bitirdim çok bi sürükleyiciliği yok fakat kendini bi şekilde izletiyor arada tebessüm ettirdiğide olmuyor değil, bence güzel olmuş devamı gelirse devamınıda izlerim. 8/10 puanım.
  • hemen hemen her sahnesinde başkası adına utanmak fiilini yaşatan yerli netflix dizisi. senaryo bomboş, bir sürü mantık ve çekim hatası dolu. oyunculuklar vasatın biraz altında. tv8 gibi bi kanalda yayınlansa kesinlikle bu yorumu yapmayacağım dizi. netflix te neden var olduğuna hala anlam veremiyorum.
  • işin özü nasil bir izleyici olduğun , mantik hatalarina takiliyorsan beğenmezsin, takilmiyorsan sürükleyici bir dizi.ben takilmadan edemedim
  • kesinlikle iyi bir iş olmuş. yeni sezonu merakla bekliyorum.
  • 1970lerden kalma zengin müteahhit konusu var adam klişeden uzak demiş herhalde klişe olması için 1930lar sineması falan olması lazım. netflix bir dizi çöplüğü oldu artık disney biraz daha büyüsün iptal edeceğim netflixi
  • akıcı olması "çıtır çerez" kategorisinden çıkmasına yetmeyen dizi. her yönden bir sürü eksikliği olduğu doğru. sanki aksak çok güzel bir draft yazmış da son okumayı yapmadan piyasaya salmış gibi. erdal bakkal üstüne yapışan bencil, cimri ama iyi kalpli rolünden çıkmak istemiş, ona başka rol vermişler. halbuki aynı rolle devam etseydi, ona eski antrenörün rolünü vermeliydiler. daha komikli olurdu.
    şey güzel olmuş yalnız. ana karakterimiz öyle kusursuz bir james bond değil. hata yapıyor, sürekli aldanıyor, ara ara dayak yiyor. o bakımdan sevdim. bir de pastaneci kızımız çok hanım hanım. tatlı yanaklarından makas almalık.