şükela:  tümü | bugün
 • izmir'de 'tinaztepe-ege universitesi' arasinda calisan eshot otobusu.
 • an itibariyle 28 eylul 2004 manchester united fenerbahce maci başlığındaki entry sayısı.. evet.. oha..
 • ilginç bir diyaloğa konu olmuştur kendisi; hemen aktarayım.
  billy shears: ya benim dersim var bütün gün, buraya gelebilir misin?
  quasm: hmm olur da ben tınaztepeye gitmedim hiç. nası gelcem oraya. sanırım 515'le?
  billy shears: evet. direkt buraya geliyor. hukuk fakültesini geçiyorsun, ondan sonra...
  quasm: ee nası anlıcam oraya geldiğimi?
  billy shears: "oha lan nerelere geldik" dediğinde gelmişsindir.
 • oturgaçlı götürgeç görünümüne sahip işkence aracı. şöyle ki; 1,5 saat boyunca sürekli sallanmak, hoplamak, zıplamak suretiyle yol almakta olan bu aracın içinde oturmakta olan kimselerin kıçında oturgaçlar, ayakta durmaya çalışmakta olanların vücutlarının çeşitli nahiyelerinde ise sürüngeçler çıktığı tespit edilmiş olunup kendisi aslen bir götürgeçtir efendim.

  bir bakınızla özetlemek gerekirse:
  (bkz: sike sike götürmek)
 • çileli insanların otobüsü. ege üniversitesi kampüsü ile dokuz eylül üniversitesi tınaztepe yerleşkesi (evet kampüs değil yerleşke) arasında çalışır. ilk duraktan son durağa yapılacak bir yolculuk -ki yolcuların çoğunluğu öğrenci olduğundan çoğu bunu yapmak zorundadır- ortalama 1 saat 15 dakika sürer. hele ki ramazan ayında okul dönüşü çınarlı' da trafik tıkanmışsa hayatın anlamını yeniden keşfe çıkarsınız ayakta dikilirken yarım saat daha uzayan o yolculuğunuzda.

  şoförlerinin derdi hala anlaşılamamıştır, durağı 50 metre kadar geçip sonradan körüklü otobüsle geri geri gelerek yolcu alanlar mı dersiniz, o uzunluktaki bir araçla (arkasında uzun araç ibaresi vardır) trafikte türlü türlü akrobasi denemeleri yapanlar mı dersiniz, içlerinden bazılarının artık ün yapmış olması sebebiyle sabah binilecek 515' i şoförüne göre seçen öğrencilerin bulunması mı dersiniz, ne dersiniz bilemem ama, 515 gerçekten izmir' de öğrencilik yapan biri için tadılacak en acı tecrübelerden biridir. özellikle ilk deneyim oldukça kötüdür. bornova gibi capcanlı bir yeri bırakıp, sırf her sabah o yolun eziyetini çekmemek uğruna buca koop gibi lanet bir yere taşınma kararı bile alabilirsiniz bu otobüs yüzünden, sonra tabi hay aklımı sikeyim der oturursunuz.
 • sağlı sollu ilerleyelim repliğini her 515 yolculuğunda duymak mümkün. hele bir de otobüs şoförü cana yakın pos bıyıklı bi abimizse esprilerin gırla gittiği; yolcular arasında da bir sinerjinin yaratıldığı ve birbirlerinin kitap defterini ta$ımak suretiyle hepimiz karde$iz havasına girildiği; otobüs dolu olduğunda, en arkadan binenlerin körüğün en arkasından en öne elden ele gelen kent kartlarının aynı itinayla arkadaki yolcuya iletildiği, bir garip sallanan vasıta. (bkz: ben bunu her gün yapıyorum) (bkz: yazık bize)
 • buca heykel-ege üniversitesi yolculuğunu 1 saatin altına düşürmemiş belediye otobüsü. yazın içi vıcık vıcık (ne demekse ) sıcak hoş kışında kalın giyindiğimiz için aynı durum mevzu bahis.
 • çile nedir,nasıl çekilir konu sempozyumu her gün bıkmadan,usanmadan verebilen toplu taşıma aracı numarasıdır.yolun 1 saati aşkın bir süre olması -izmir için fazladır kendisi-otobüslerin kıytırıkları ya da doluları denk gelmesi göz yaşlarıyla kentkart basmaya vesile olur.es kaza oturulursa uyunması gerekmektedir,aksi takdirde izmir'in sıcak kanlı dayıları ve teyzeleri kolunuzdan tutup sizi kaldırmaya yeltenebilir.

  tınaztepeye ulaştığınızda da işkence henüz bitmemiştir...
 • yaz aylarında sıcaktan(yeni model mercedes otobüslerden birinde olmadığınız sürece), kalabalıktan, sıkıntıdan ölüceğiniz, 1,5 saatinizin nasıl olup da o araçta çarçur olduğunu düşündükte çıldıracağınız tınaztepe-ege üniversitesi(bornova metro) arası istikamette çalışan otobüs. allah tınaztepede okuyan bornovalılara ve bilumum o otobüste ayda 3 kezden fazla binecek insanlara sabır versin.
 • otobüs işkencelerini bile özlediğim güzelim kentin neredeyse şehirlerarası otobüsünün numarası...:(