şükela:  tümü | bugün
  • 17 yıldır ülkeyi yöneten rize - trabzon lobisidir. rize ve trabzonlular türkiye'de görebileceğiniz en hemşehrici insanlardır. sağcısı, solcusu, lazı, rumu, hemşinlisi, gürcüsü. hepsi bir olmuşlar ve ülkeyi büyük bir felakete sürüklüyorlar.
  • yeni aldığım aracımla katıldığım lobidir. bize her yer tirabzon.
  • (bkz: 53-61-89)
  • karadeniz lobisi desek mantıksız. zonguldakla rize bir mi? doğu karadeniz lobisi desek olmaz, ne yani sosyalist partilere destek veren artvin de bu adamlarla aynı grupta mı? pontus desek tam karşılamıyor. çünkü sorun pontus olmaları değil, hem hepsi de pontus değil. öte yandan gürcü laz olup da bu adamları sevmeyen yurtsever onca insan var bunlarla onları aynı grupta saysak bu sefer onlara ayıp olur.

    işte 53-61 lobisi tanımı, kendi küçücük menfaatleri uğruna bir ülkeyi uçuruma sürükleyen, kıbrıs'ı teslim etmeye çalışırken, suriyelilerle türk ırkını uzun vadede silinmeye götürürken, israil ile birlikte suriye iç savaşını harlarken milliyetçilik ve müslümancılık kasan insanları tanımlayan terim.

    tabi bu terim bile insanın içine tam sinmiyor. bu terimle belirtilen insanlarla aynı grupta anılmaktan rahatsız olacak pek çok vatansever insan vardır diye düşünsem de sanırım daha isabetlisi bulunana kadar en iyi terim bu.