şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: türk kızlarının ikiyüzlü ve riyakar olması)

elemana helal olsun, bu kezban sürtüklerin altında kalmayın. mına koduklarım hem adama emrivaki yapıp hesap kitleyip kaçıyorlar hem de eleman hakkını isteyince yüzsüz diyorlar.

(bkz: gold digger)
  • mustafa orta halli bir esnaf çocuğu haftalığı 50-100 lira olan kendi halinde bir liseli kardeşimiz. feyza ile dilara aynı mahalleden gözü açık geçinen lisede herkesin ağzının içine baktığı, bunun farkında olan ve erkeklerin nasıl çalıştığını manikürcü ablalarından öğrenmiş genç kızlar. feyza daha akıllı olanı dilara da onun yanında gezen ancak o kadar uyanık olmayan ekürisi. günlerden bir gün haftalığını alan mustafa indirimde olan mağazalara ölücülük için yola çıkar. yürürken geçtiği kafenin önünde okulda hep gördüğü ancak konuşamadığı kızın kapıda sigara içmekte olduğunu görür. kız onu fark ettiğini anlaması için sigarayı atıp etrafı izler. bundan cesaret alan mustafamız naber diyerek hikayeye başlar. kızlar mustafa’dan uyanık olduklarını düşündükleri için gün boyu yediklerini mustafaya uygun bir dille kitlerler. ancak unuttukları bir şey vardır. mustafa bir dh ölücüsüdür. intikamını fazlasıyla alacaktır.
    ımdb: rating 8.7
    mustafa's revenge
    on 8th march...
  • öncelikle aramaya inandım lakin bulamadım.
    arkadasımız tanıdığı iki kızı görüp masalarına oturuyor ve kızlar cüzdanımız yanımızda değil ayağına hesap ödetiyorlar.
    ilgili link

--- spoiler ---

mutlu sonla bitiyor

--- spoiler ---

edit: melihten alınan 90 lirayla olay tam bir yaban tv belgeseline dönüyor. takan takana.
  • iki hatun kişinin de aynı gün cüzdanlarını evde unutmasını içeren vaka.
  • eleman salakmış kızlar da çakal

vahşi savana'da kıran kırana bir mücadeyi minik ceylan kazanmış

pozisyon temiz, devam kararı doğru.
  • adam "çay 2-3 liradır ama ben 5 lira bırakacaktım" demiş. bununla yetinmemiş. "neyse 2 kahve 1 çay da 15 liradır" diyerek hiç lafını sözünü etmeden onu ödemeyi de göze almış. aslında gayet iyi niyetli. ama "geberesiceler" yabancı isimli bir şeyler de içmiş. olay orada kopmuş zaten.

sonrası malum, yükselen müzikle birlikte ekran kararırken tok bir ses "selamün aleyküm dilara ben mustafa" diyor. 23 şubatta sinemalarda. (burada yaylılar iyice yükseliyor ve kasiyerin 53 lira dediği anı görüyoruz)
  • sonunda ölücünün kezban büktüğü kitleme.

feyza ve dilara daha iyi bir pezevenk bulmalı kendilerine, bu şekilde sıkıntı yaşayacaklar belli.

gözünü karartıp, dünyanın en haklı mücadelesinden galip çıkmış dh'ci tebrik ediyorum. böyle yüzsüzlük olur mu amk, nasıl insan bunlar? benim bakkala 2 tl borcum kalsa rahatsız olurum. bunlar yazın veririm, biramı döktün ve şimdi melih gelecek diyor.

--- spoiler ---

gönder 25'i ya da bizim dükkana bırak yoksa kötü olur

--- spoiler ---
  • kocaman adamlarsınız 50lira 100lira umrunuzda olmaz haliyle dalga geçiyorsunuz ama tezgaha gelen kişi daha ergen olduğu için 50lira büyük paradır kıymetlidir.. hatta abartmıyorum 5lira 10lira bile kıymetlidir gençler için..

sonuçta 50lira hesap kitlenmiş elemana.. o da belki kızlar sonra verir diye düşünmüş orada sesini çıkartmamış ama bakmış ki tezgah güzel, kızların ikisi de kaçıp gidiyor.. haliyle kazık içine oturmuş.. o da gitmiş istemiş.. iyi de yapmış aferin :)
  • alışveriş yapmaya gelip cüzdanı evden unutan kızların başrolde olduğu serin hikayedir.swh
hesabın var mı? giriş yap