şükela:  tümü | bugün
 • herkesin aynı kişi tarafından konuşturulduğu bariz, ucuz kurguyla yazılmış olay. okurken kafanızın içindeki seslendirmen değişmiyor bile. biri kendi kendine konuşuyormuş gibi hissediyorsunuz. inanmayın yani.

  zannederim sözlükten biri donanımhaberi trolleyip sözlükte de bunu ilan etmek istemiş. yazışmalardaki hiçkimse de'yi mi'yi ayırmayı bilmiyor. noktalama işaretleri kullanmıyor. arkadaş belli olmasın diye ülkü ocaklarından abinin yazışmasına özen göstermek istemiş ama o da dilara gibi cümlenin sonundaki noktayı bir boşluk bıraktıktan sonra koymuş.

  düzeltme: everythingsfine adlı kullanıcı uyarmış: "bu kafa ne kafası onu anlamadım assfghhg gerçi yazdıklarından hiçbirşey anlamadım sevgili türkçe öğretmeni"

  düzeltmeye ek: everythingsfine kullanıcısı olayın üzerinden epey zaman geçmesine rağmen adının bu entryden silinmesinde ısrar ediyor. şimdi baktım da bahsi geçen noktadan önce boşluk bırakma hatasını olaydan daha eski entrylerinde sıklıkla yapmış. başlıktaki dh ölücüsü odur demiyorum ama bu ne saldırganlık, bu ne noktalama işaretsizlik böyle?

  kendisi için daha anlaşılır bir metin hazırladım. aynı sorunu yaşayanlar buradan okuyabilir:

  olayın kahramanları aynı kişi tarafından konuşturuluyor. ayrı karakterlerin konuşma tarzı değil. aynı insanın ağzından çıkmış konuşmalar. bir metinde diyalogları okurken içinizden seslendirirsiniz ya, o seslenen hep aynı kalıyor. değişmiyor sesin sahibi. halbuki farklı karakterlerin sözleri farklı yankılanır beyinde. aynı kişi kendi konuşup kendi cevap veriyormuş gibi diyaloglar var. sonuç olarak inanmayın bu olayın gerçekliğine.

  bir ekşisözlük yazarının donanımhaber adlı sitenin kullanıcılarıyla dalga geçip bu marifetini ekşisözlük yazarlarıyla paylaşmak istediğini düşünüyorum. olayda geçen farklı şahıslara ait olduğu iddia edilen yazışmalarda genel olarak ekleri yanlış kullanma gibi bir durum mevcut. hiçbiri cümlelerinde noktalama işaretlerine yer vermiyor. iddia sahibi donanımhaber kullanıcısı bahsi geçen yazışmaların uydurma gibi görünmemesine çalışmış. ülkü ocakları müdavimi şahsın yazılarında dil kurallarına özen gösterilmek istenmiş fakat bahsi geçen şahıs cümle sonundaki noktayı cümlenin son harfi ile arasında boşluk olacak şekilde yazmış. dilara isimli şahsın da yazdıklarında aynı hata var. bu da yine konuşmaların aynı kişi tarafından kurgulandığını gösteriyor.
 • --- özet ---

  https://www.youtube.com/watch?v=oigiryxf2qs

  --- özet ---

  edit: önceki link patates olmuş. elanora35 uyardı. yeni link eklendi.
 • bi tarafta sadece 53 tl. için mücadeleden asla vazgeçmeyen bu kardeşimiz, öte tarafta vatan toprakları için (bkz: keçi otlayan ege'deki 18 ada için savaş mı yapalım) diyen ablamız.

  çok garip bir ülkeyiz vesselam.
 • gerçek gibi görünüyor.
  ölücüler diyarında yaşanabilecek bir vaka.
 • ava giderken avlanmış bir yiğit barındıran hikaye...

  bana fake gibi geldi ama ne yalan söyleyim...
 • olay tam da dinsizin hakkından imansız gelir olayı. ergenlik çağındaki bazı kızların saf gördüğü erkekleri nasıl yolduğuna bizzat şahit olmuş bir insanım. o yüzden helal olsun elemana hakkını aramış.
 • sonunda ölücünün kezban büktüğü kitleme.

  feyza ve dilara daha iyi bir pezevenk bulmalı kendilerine, bu şekilde sıkıntı yaşayacaklar belli.

  gözünü karartıp, dünyanın en haklı mücadelesinden galip çıkmış dh'ci tebrik ediyorum. böyle yüzsüzlük olur mu amk, nasıl insan bunlar? benim bakkala 2 tl borcum kalsa rahatsız olurum. bunlar yazın veririm, biramı döktün ve şimdi melih gelecek diyor.

  --- spoiler ---

  gönder 25'i ya da bizim dükkana bırak yoksa kötü olur

  --- spoiler ---
 • azimli bir arkadaşın hikayesi.

  bence kişi haklı, olay sadece para meselesi değil. kendilerini akıllı sanıp karşılarındakini enayi yerine koymaya çalışan insancıklar var. madem cüzdanınız yok yanınızda ne demeye yiyip içiyosunuz? hadi rica ettiniz ödettirdiniz, borcunuzu vermek aklınıza gelmiyor mu? nasıl da hak görüyolar bunu kendilerinde bazı insanlar ya, oh ne güzel istediğin gibi kullan insanları, onlar seslerini çıkarınca da "ay sen nasıl insanmışsın, ne hayvanmışsın" diye bıdı bıdı et. sinir oldum.

  (bkz: selam vermek alacaklı çıkmak)
 • burada 53 tlnin önemi yok aslında. kendini akıllı sanan iki salak var. her ne kadar dh ölücülerini pek sevmesem de, arkadaşa helal olsun diyorum altında kalmamış (bkz: swh)
 • helal olsun. filmini çeksin izlerim. çok güldürdü beni ölücü arkadaş :)
hesabın var mı? giriş yap