şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kezban ile kamil)
    babasına senet imzalat osman kamil kardeşim..
  • pek ölücülük değil bence bu adamın yaptığı, bildiğin haklı ve hakkını arıyor. cüzdanları evde kaldıysa oturmasalarmış kafeye mafeye hangi götlerine güvenerek oturuyorlar madem paraları yok.

amaç başından belliymiş, hesabı birine kitlemek zaten niyetleriymiş, bu çocukta kurban gitmiş. tabi hikaye doğru ve kurgu değilse. bende yapardım valla yalan yok, centilmenlik diye erkekleri sike sike bitiremediler.
  • muazzam olay. ben hayatta yapmazdım böyle bir şeyi de çocuk yapmış, helal olsun.

bi de hala bu her bokta ülkü ocaklarından adam çağırma muhabbeti devam ediyor mu ya, birinin sevgilisine laf edildi diye siyasî parti merkezinden çıkıp kamyonla adam toplayan ideolojiye mensup adamlara tüküreyim. melih'e ben de dalacağım bir ara, uyuz oldum.
  • filmi çekilse izlerim dediğim olayın baş kahramanı kardeşimizdir. karakterler ciddi derinliği olan karakterler çünkü. hesap ödeme tartışmasına dış politika ciddiliğinde yaklaşan ülkücü abi, her bulduğuna hesap kitlemeye çalışan kezbanlar, kezbanın atar gider yapan ama ortadan yok olan meriç sevgilisi ve bir kuruşunu bile kaptırmamaya tee kal'u bela'da yemin etmiş dh ölücüsü... bu hikaye kesinlikle değerlendirilmeli.
  • mustafa orta halli bir esnaf çocuğu haftalığı 50-100 lira olan kendi halinde bir liseli kardeşimiz. feyza ile dilara aynı mahalleden gözü açık geçinen lisede herkesin ağzının içine baktığı, bunun farkında olan ve erkeklerin nasıl çalıştığını manikürcü ablalarından öğrenmiş genç kızlar. feyza daha akıllı olanı dilara da onun yanında gezen ancak o kadar uyanık olmayan ekürisi. günlerden bir gün haftalığını alan mustafa indirimde olan mağazalara ölücülük için yola çıkar. yürürken geçtiği kafenin önünde okulda hep gördüğü ancak konuşamadığı kızın kapıda sigara içmekte olduğunu görür. kız onu fark ettiğini anlaması için sigarayı atıp etrafı izler. bundan cesaret alan mustafamız naber diyerek hikayeye başlar. kızlar mustafa’dan uyanık olduklarını düşündükleri için gün boyu yediklerini mustafaya uygun bir dille kitlerler. ancak unuttukları bir şey vardır. mustafa bir dh ölücüsüdür. intikamını fazlasıyla alacaktır.
    ımdb: rating 8.7
    mustafa's revenge
    on 8th march...
  • dh'deki sıcak fırsatlar kategorisinin ismi "mustafa0120 sıcak fırsatlar" olarak değiştirelerek bu yiğit kardeşimizin onore edilmesi lazım.
    benim için bundan sonra mustafa0120; sıcak fırsat, dh ölücüsü ile eş anlamlıdır.
    fazlasıyla haketmiş.
  • okurken hem güldüm hem utandım hem de garip bir ikilemde kaldım. galiba ufak bir muhitte yaşıyor bu gençler ve kızların da tek derdi bi enayi bulup kendilerine bir şeyler ısmarlatmak.

ama bu sefer kendisinin de belirttiği gibi sıcak fırsatlar forumunun müdavimi olan nam-ı diğer dh ölücüsü bir arkadaşa denk gelmişler ve baltayı taşa vurmuşlar. bir yandan kızların kurnazlığı ve yüzsüzlüğünden dolayı aferin lan iyi yapmışsın desem de bir yandan da üç kuruş için yaşanan olaylar ve insanlar adına utandım. hangisi daha ağır basıyor bilemiyorum.

adamın başlıkları ve konuyu editleme şekli bile takdire şayan :]

kızlar resmen bana hesap ödetip kaçtı ( 62 lira kara geçtim final)

bu olaylar donanımhaber sıcak fırsatlar müdavimi olan şahsımın başından geçmektedir . normal kişi kurum ve kuruluşların başından geçme olasılığı çok çok düşüktür .
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    üst edit final 90 bundan 25 feyzadan 90+25-53=62 lira kardayız hadi eyvallah

bu arada bu konudan çok güzel absürt suç komedisi çıkabilir. olayların saçmalığı ve 3 kuruş için ortalığın karışıp ülkücü'lerin de olaya dahil olması ancak filmlerde olur. bu arada ülkücülerin ne işe yaradığı bu trajikomik olayda da görülebilir. şu saçma salak mevzu için bile siyasi bir hareket olarak ülkücüler devreye giriyor asldhjasjdh. adamlar reislerinden bile gereksizler.

arkadaşa da geçmiş olsun diyorum. sevdim de kendisini. bir yerde otururken görsem çağırıp bi çay ısmarlayıp muhabbet etmek isterim. ama o gelmeden önce vafılımı yemiş kahvemi de içmiş olurum. tuvalete gitme bahanesiyle de arazi olup hesabı kitlerdim yine adjaslkdhjksa

abicim sen bu saatten sonra kimsenin masasına davetle gitme bence yoksa bi kolpaçino konusu daha çıkabilir. hadi eyvallah.

edit: oo osman olayı öğrenmiş. şimdi gardırop fuat gibi hepsini laciverte boyayacak. mustafa olum sen de ülkücü taha abini devreye sok. blöfe devam et. devlet bahçeli reis de devreye girdi filan de. blöf yap sen iyi yaparsın.

edit2: son edit'i gördüm de mustafa kardeşime sonuna kadar hak veriyorum. cebinde 150 lirayla üst baş almaya gidiyorsun, iki tane kurnaz koca götlü kız yedikleri vafılı bedavaya getirmek için arkadaş ayağına davet ediyor ve cüzdan unutma numarasıyla hesabı sana kitliyor. evet parası olan ya da büyük şehirde yaşayanlar bu durumda aman neyse deyip geçer ama küçük bir yerde kıt kanaat geçinen biri için yaşananlar çok normal. adam o yüzden alışverişe gidememiş. lan osman mustafa'ya dokunma. bu çocuğu ellemeyin fena olur.

edit3: yalnız ayrıntılar inanılmaz komik. okuyup okuyup yarılıyorum.

"ordan burdan konustuk kalkalım dediler ben çay 2-3 liradır diye masaya 5 lira bırakıcaktım kız biz cüzdanımızı evde unutmusuz sen ödesen olurmu dedi neyse 2 kahve 1 çay 15 liradır dedim içimden . gittim kasaya adam 53 lira dedi oha çüş ne yemişler dedim waffle yemişler yanında da yabancı isimli bişeyler içmiş geberesiceler"

geberesiceler lafını en son 15 yıl önce ananemden duymuştum:] bu arada herkes birbirine atarlanıyor ama aynı zaman da en ufak bi olayda tırsıp kendilerini ele veriyolar. mesela mustafa'nın melih'in gönderdiği yarma osman hakkında "allah muhafaza yanlışlıkla ters bi şey söylesem bi koysa ortadan ikiye böler beni" diyerek adamı gönderen melih'e sitem etmesi aslkdhasdh ardından mustafa'nın kızın babasına söylerim blöfüyle melih'in "kardeş o şerefsizlik olur bak babası duyarsa kızı da beni mahfeder" demesi asdlkajsldhjf ulan ne şapşal adamlarsınız. bu arada mustafa da az çakal değil ha. melih blöfü yiyip parayı vericem deyince niye 90 lira istiyon lan asdjaslkdj sen çok yaşa mustafa öğlenden beri okuyup okuyup gülüyorum sayende.
  • böyle bir durumda yapılacak en iyi şey garson çayı servis ettiğinde çayın fiyatını sorup anında ödeyip içip kalkmaktır. parasız çıkıp mekanda yemek nedir ulan? bulaşık yıkasalardı kezbanlar hesaba karşılık.
  • aşağıdaki tiradıyla en başından yarmaktadır.

--- spoiler ---

bu olaylar donanımhaber sıcak fırsatlar müdavimi olan şahsımın başından geçmektedir . normal kişi kurum ve kuruluşların başından geçme olasılığı çok çok düşüktür
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap