• parasını alabilmesini olaydaki tüm karakterlerin aynı mahallede yaşamasına ve bulundukları semt profili sebebiyle aralarında küfürleşmenin, şiddete başvurmanın normal kabul edildiği bir ilişki dinamiği bulunmasına borçlu arkadaştır. yoksa sevgili sözlükcüm modern dünyada işler her zaman böyle yürümüyor.

üniversitenin ilk yılında ekonomik anlamda dardaydım. ilk dönem vizeler bitince simdi eşim olan bey ile kankası bey hadi bi yerlere gidelim dediler. daha çok yeni tanışıyoruz, herkes arkadaş çevresini oturtmaya çalışıyor falan. neyse bir kafeye gittik ben çay içtim, eşim çay içti, eşimin kankası olan arkadaş yemek yedi. tam kalkmaya yakın iyi siz hesabı aranızda bölüşürsünüz bende para yok demez mi. onca parasızlık içinde ödediğim 15-20 lira için yurda dönünce ağladığımı hatırlıyorum:)

benim çevremde hesabı erkeğe kitlemeye çalışan hiç kadın olmadı ne üniversite hayatımda ne iş hayatımda. ama anlattığım erkek arkadaş bunu hep yapıyordu. böyle olunca ben de tabi uzak durdum kendisinden. yani mesaj atıp küfür ederek paramı isteyemedim onun yerine uzak durdum:)

eşim hala sen ilk zamanlar beğenmiyordun tabi bizi o yüzden bizimle takılmıyordun der. babamın kankana sponsor olacak durumu yoktu diyemiyorum.
  • keriz yerine konulduğu için sonuna kadar hakkını savunmuştur. helal olsun. fazla para alması olmamış keşke almasaymış.
  • bütün gece uykusuz beklemesi bile o dh ölücüsünün, ne kadar sabırlı olduğuna delalettir, fazla bile dayanmıştır ve sonucunda 62 lira kara geçmiştir.
    (bkz: a dh ölücüsü always gets his debts)
    (bkz: vereceksiniz lan paramı)
    (bkz: babanın dükkanına varacam)
  • hakkını aramak ne zamandan beri ölücülük olmuş. olayı sıcağı sıcağına takip eden biri olarak söylüyorum kızlar bunu sonuna kadar hak etmiş. parasını istediği için mustafaya görgüsüz diyen feyza bacımız paranın yarısını ödemeyi kabul edip diğer yarısını da dilaradan al diyebilecek kadar omurgasız olduğunu göstermiştir.
  • eğer sadece hakkı olan 50 lirayı alsaydı mel gibson'ın payback filmine rakip olabilecek bir hikayedir. takılan para çok küçük, uğraş ise çok büyüktür. yine bir kadın vardır hikayede. dayak yiyenler ve mafyatik tipler. sadece mel gibson o filmde hakkı olan 70bin doların peşindedir. bu ise, adam tokatlama derdindedir.
  • ölücü filan denmiş de adam takdiri hak ediyor.

tek kuruşunu dahi başkasına yedirmeyen adam gibi adam.
  • (bkz: omg)
  • olayın kendisinden çok görev aşkıyla yanıp tutuşan ocakda görevli taha abimiz betimlemesine güldüm, taha'nın 25 lira için değermiydi be kardeşim yaklaşımı olayın özeti.
  • helal olsun be. çok iyi yapmış çok da güzel yapmış. bi kere kızlar şerefsizliğinden yapmış bu çok ama çok belli. nasıl iki kişi aynı anda cüzdan unutuyor? resmen mallık. ölücülük bu hayattaki en güzel şey. tebrik ediyorum arkadaşı.
hesabın var mı? giriş yap