şükela:  tümü | bugün
  • gazetelerde okudugum "20 tl icin katil oldu" konulu haberlerde olaylarin nasil gelistigini hep merak ederdim. boyleymis demek.
  • (bkz: payback)
  • özet geçiyorum:
    donanım haber ölücüsün boşluğuna geliyor iki kevase arkadaşa 53 tl hesap ödüyor (kızlar bunu halihazırda oturdukları mekana gel çay içelim diye davet edip, waffle falan gömdükleri hesabı aynı anda ikisi de cüzdanını evde unutmuş gibi efsane bir bahane ile kitliyorlar). hemen aklı başına geliyor, kızlara parayı yollayın ailenize haber veririm diyor. tehdit üzerine kızın birisi sinirlense de 25 tl yolluyor. diğer bağyan eleman daha fazla hakaret edip sevgilisini araya koyarak dövdürme tehdidi falan yapınca olay tırmanıyor, ölücü arkadaş sağlam durup "ailelere sevgililik ilişkisini de haber veririm"e bağlayınca, döverim keserim deyip kendisi yerine adam yollayan sevgili iyice tırsıyor ne kadar borç deyince ölücü 90 tl alıyor ondan da, 90+25-53=62 tl kara geçiyor..
  • helal olsun kardeşime. dediği gibi mesele 25 lira degil, 1 lira bile olsa ortada bir enayi yerine koyma varsa kavganı vereceksin. ama keske kasada da ödemeseydin dediğim arkadaş. neyse belki eşref saatine denk gelmistir, arada olur öyle.
  • adamın çabasını takdir ettim.
  • mustafa daha "çay" içerken rengini belli etmiş, "mekandaki en ucuz şeyi tüketeyim de, sonra hesap bana kalmasın" kafasıyla oturmuş masaya.. kalkarken de "çay 2-3liradır" diyerek 5lira bırakmayı düşünmesi bile ne kadar ince hesaplar peşinde olduğunu gösteriyor..

sonuçta; dünya üzerinde hesap kitlenecek en son adama denk gelen iki kızın hüzünlü hikayesi diyebiliriz.. yürü be musti.. ahaha :)
  • şöyle bir diyaloğu görmemize fırsat tanımış ultra kaliteli hikaye.

--- spoiler ---

hesap kitleyen kız: (...) bende paran kalmaz aslanparçası heyecan yapmana gerek yoktu

hesap kitlenen erkek: lan amk kezbanı aslan parçası yazacağına paranın yarısını göndermenin sebebini açıkla

--- spoiler ---

(bkz: başka ülkede yaşayamam)
  • herkesin fix bir lafı vardır, haksızlığa gelemem vs. ama hep lafta kalır. işte bu arkadaşı bu yüzden takdir ediyorum.
  • dh ölücüsü bir adama yapılabilecek en son şeyi yapmışlar. olayın kahramanı mustafa’yı can-ı gönülden kutlarım. muhtemelen kızlar da dh ölücüsüdür.

(bkz: donanımhaber ölücüsü kızla yemeğe çıkmak)
hesabın var mı? giriş yap