şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2018 yılında ilk ve tek olarak düzenlenecek bisiklet turudur.
 • artık baharın yerini yavaş yavaş yaza bırakacağını haber verip,ülkemizin görmediğimiz ama orada olduğundan hep emin olduğumuz eşşiz güzelliklerinden kesitler sunmayı da ihmal etmeyecek olan bisiklet turudur
 • başkanlık sistemi tartışmalarının 2018 yılına kadar devam etmesi ve muhtemel bir referandumun turdan hemen sonra yapılacak olması durumunda; formaların üzerinde turkuaz renkte, turkuaz formada ise beyaz renkte "evet" yazması muhtemeldir. dünya televizyonlarından canlı yayınlanacak, contador'lu, greipel'li, froome'lı etaplar güzel gider. ah hayaller hayaller. elbette mozaiklenmemiş çıplak koşucular için türk televizyaları epey bir ceza yiyeceklerinden, muhtemelen ülkemizde sadece trtspor tarafından gecikmeli olarak yayınlanacaktır.
 • geçen senelerde beton mikseri soktuğumuz bu sene hedefimizin konteyner yüklü tır hedefini tutturmak için çaba sarfedeceğimiz izlemesi çok zevkli bisiklet turu.
 • bir metallica albümü dinleme süresi kadar olan bisiklet turu.
 • 2018 yılı için 9-14 ekim tarihleri arasında yapılacak olan uci world tour yarışı.
 • etapları
  1. konya-konya
  2. antalya-fethiye
  3. fethiye-marmaris
  4. marmaris-selçuk
  5. selçuk-manisa
  6. bursa-istanbul şeklinde olan tur. sonuna istanbul turu yerine bursa başlangıçlı bir etap konulmuş. konya-konya için tek sebep torku gibi geliyor.
 • kesintisiz yarım asırdır yapılan bir yarış bu. yani doğru hamleler yapılsa sahiden klasikleşmiş, saygınlığı artmış bir yarış olabilirdi.

  geçtiğimiz yıllarda yatırım arttırıldı, organizasyonu düzenleyen şirketin tecrübesi arttıkça saygınlığı da artmaya başladı. eurosport yayınları ile de sahiden ilgi çeken, yarışa katılan potansiyelli genç isimlerle de gözlemlenen bir tur olmaya başlamıştı. bardet'ler, kittel'ler, yates'ler genç yaşlarında geldi geçti buralardan. -daha bir çok isim var- takvimde konumlandığı tarihte çok iyiydi ve giro öncesi bazı takımların tercih ettiği organizasyon olma yolunda ilerliyordu.

  ama ne olduysa organizasyon şirketi değişti, yerine gelen şirket yarışa 2 kala elle tutulur bir şey yapmamaya başladı, ilgi ve yatırım azaldı. en sonunda takvimdeki çok avantajlı konumundan sezon sonuna doğru itildi. hadi buna da tamam dedik ve puan ihtiyacı olan takımlar belki sezonun sonunda buraya gelirler vs demeye başladık. ama takvimde daha da ileriye atılarak baya baya sezonun sonundan da ileri tarihe itilmiş.

  yazık oldu vallahi.

  edit: muhtemelen 3-5 seneye kalmaz tour of antalya gibi yeni nesil bir yarış saygınlık olarak yarım asırlık bu yarışı geride bırakacak. organizasyonu yapan kim? tur'a seviye atlatan ama sonra ellerinden alınan ekip.
 • kazananın kupasını muharrem ince'den alacağı bisiklet turu.
 • etapları belli olan tur.
  1. etap: konya>konya
  2. etap: alanya>antalya
  3. etap: fethiye>marmaris
  4. etap: marmaris>selçuk
  5. etap: selçuk>manisa
  6. etap: bursa>istanbul

  edit: toplam 950 km sürecek.
  1. etap, konya-konya 149.7 km
  2. etap, alanya-antalya 154.1 km
  3. etap, fethiye-marmaris 137 km
  4. etap, marmaris-selçuk 206.7 km
  5. etap, selçuk-manisa 136.5 km
  6. etap, bursa-istanbul 166 km
  https://pbs.twimg.com/media/do0ykrnw4ae6evv.jpg
  https://twitter.com/…set/status/1039507604945465344