şükela:  tümü | bugün
  • ana sponsoru sınıf arkadaşımdır.
  • seyrederken ulan bu istanbul'da ne güzel mekanlar varmış da haberimiz yokmuş dediğim faaliyet.vallahi bisiklet alıp bütün istanbul'u sokak sokak dolaşanım geldi.
  • türkiye'de 2019 yılında 55.'si düzenlenecek bisiklet turudur. çok keyifli geçeceğini ve sürpriz değişikliklerin olacağını tahmin ediyorum, takımlarımız bizi gururlandıracaktır.

parkur sadece ege ve akdeniz kıyısında olur umarım.
  • 16-21 nisan tarihleri arasında yapılacak olan uci world tour yarışı. giro öncesine gelmesi güzel olmuş.

https://twitter.com/…set/status/1047444323170754562
  • gün itibarıyla türkiye bisiklet federasyonu başkanının yaptığı açıklamaya göre parkurun büyük ihtimalle sadece marmara bölgesinden oluşması bekleniyor.
  • gün itibarıyla etaplar açıklanmıştır. etapların tamamı marmara bölgesinde yapılacaktır. umuyorum ki etaplar karayolu yerine köy yollarından geçer de bahar aylarında trakyanın güzelliklerini doyasıya izleriz.
  • parkurun aylar önceden açıklanması resmen gözlerimi yaşartmıştır. görsel

karadeniz vs istiyorlardı ama oraların lojistik problemini çözmek kolay iş değil, bisiklet federasyonundan bağımsız tonla iş var. bunu şimdilik yapamadılar ama turu küçük bir bölgeye sıkıştırmayı başarmışlar, bu da olumlu. zira geçtiğimiz yıllarda etapların bir çoğu birbirinden bağımsız oluyordu, sporcular transfer üzerine transfer yapıyorlardı. böyle bölgelere yoğunlaşmak, üzerinde durmak kesinlikle orta vadede turun kalitesini arttıracaktır.

edit: twitterdaki tepkileri de anlamış değilim. bu büyük bir tur organizasyonu değil. nasıl giro, tour, vuelta profili bekleniyor tüm ülkeyi dolaşması isteniyor aklım almıyor maalesef. böyle organizasyonlarda aktarma ne kadar çok olursa sporcular da bir o kadar rahatsızlanıyorlar. yani antalya'da biraz dolaşıp, oradan uçağa atlayıp izmir'de etap yapıp oradan da sporcuların istanbul transferi yapması hem kaliteyi etkiliyor hem de tercih eden takımları ve sporcuları. tur küçük bir bölgeye sıkışmış demektense yıllık takvimde 2-3 ayrı yarışla daha yer almayı hedeflersek daha iyi olur kanaatindeyim.

edit: eurosport hollanda'nın bisiklet anlatıcısı jose been de yeni rotaya ''zor transferler yok'' şeklinde sevinmiş. tweet aşağıda gelen yorumlara da sıklıkla, ''çok mutluyum transferler gerçekten çok zor oluyordu'' diye de ekleme yapmış. durumu gerçekten böyle değerlendirmek lazım.
  • tarihiyle ve rotasiyla beni soke etmis guzel ulkemizin nadide bisiklet turu.
    nasil oldu da bu kadar basarili 2 secim yapildi cok sasirdim. nisan ayi olmasi mukemmel, sadece marmara'da kosulacak olmasi daha da mukemmel. baska bir sene ege'de denenebilinir ama bu haliyle cok sevilecek eminim. 54.'yu malum nedenlerden dolayi izlemedim ama bunu asla kacirmam.

hep elestirecek degiliz, emegi gecen herkesi kutluyorum.
    bize haberi ulastiran kamerasizadam haric, sen her daim haksizsin seferoglu *.
  • tur rotasini batum-ankara diye istiyordum ama marmara da gayet guzel oldu. ozellikle kaz daglari ve sakarya finish izlemeye deger olacak. umarim bu sene avrasya tuneli yerine kopruden geçer.

turun tarihi de italya once olmasi, sezon baslangici olmasi bircok world tour takiminin gelecegini garantiliyor. bir antrenman turu olacak. bir sene once 4 bu sene 9 world tour takimi geldi ve tarihi cok iyi bir donem olan nisan oldu bence turkiye turu boyle giderse sayili turlar arasina girecek. bir de su genis yollar yerine dar koy yollarina girebildik mi, karadeniz’de etaplar duzenleyebildik mi harika olur.

suan bekledigim belediyelerin ve diger ilgili kuruluslarin cok iyi reklam yapmalari ve halki o parkurlarin kenarina dizmeleri.
  • bu sene inşallah bütün etaplar baştan sona canlı yayınlanır.

artık bu seviyeye geçmesi lazım.