şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en son yapılan piar seçim anketine göre ,8.5.2018 tarihi itibarı ile muhalefetin oyu %55, ama buna rağmen aralarında anlaşamadıkları için. iktidar buloğunun kazanma şansı var. 7 haziran 2015 genel seçim sonuçlarıyla da farklı bir hükümet kurulup, yeni bir uzlaşma hükümeti kurulup, yapılan yanlışların hesabı sorulabilirdi. türkiye 6 aylık geçici bir uzlaşma hükümetiyle sistemi tıkayan olumsuzluklar, rüşvet davaları adil bir yargı sistemi ile çözümlenebilirdi. hakkında rüşvet iddiaları olan kişiler kendilerini aklarlardı. matematik olarak hükümeti kurmak için yeterli olan, 292 millet vekilini bulan muhalefet bir araya gelip bir temizlik hükümeti oluşturamadı.bu geriye gidiş durdurulabilirdi. türkiye şu anda bambaşka bir tablo çizebilirdi.
    ülkemizin geleceği için ciddi bir tehlike var. özellikle eğitim sisteminde yapılan değişikliklerle, afganistandaki taliban kafasına benzer, gençler yetişiyor. bilim ve fenden, insanoğlunun ulaştığı aşamalardan habersiz bırakılan, bu gençlerin beyni, safsatalarla dolduruluyor. türk çağdaşlığını temsilcisi olan atatürk düşmanlığı ile yetiştirilen, bu nesil atatürk'ün oluşturduğu tüm modern kurumlara düşman.
    bu tabloyu geri çevirmek için, ülkemizin afganistan'a dönmesini engellemek için, muhalefet partileri asgari ortak değerlerde birleşmeli. bu çağ dışı ülkemizi felakete sürükleyecek, sözde dini restorasyonu durdurmalıdır.