şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
 • günümüzde devlet temsilinin (başbakan ve cumhurbaşkanı seviyesinde) "bi tas hoşaf bir de hırka işte ben layığım halkıma" içtimadıyla yapılabilirliği iddiasında bulunan bazı arkadaşlarımıza göre haram ilan edilen türban türüdür.
  bazı arkadaşlarımıza aksini örneklendirmek adına verdiğimiz bir paragraflık bilgiyi kelimeleri, cümleleri didik didik analiz edip, yazanın dilbilgisi eksikliğinden zeka yoksunluğuna kadar uçmakta, ve hatta kişisel taarruza geçip bazı fikirlerin militanlığına soyunmaktalar. efendim metnin tamamını yazmamamızın sebebi gereksiz kirlilik yaratmamaktır, özünü anlatabilmesi açısından yazılan bölümün amacı semra sezer ve emine erdogan ın aynı enstitüde 500 ila 1500 arasında maledilen kıyafetleri diktirip giydiklerini anlatmaktır. ekonomik zorluklar yaşayan halkımızın karşısına paha biçilmez şovlarla çıkmadıkları sürece her iki hanımefendiyi şık görmek şahsen gurur vericidir.
  işte okullarda, ailede ve toplumda onem verilmediğinden öğrenilemeyen şey de hoşgörü'dür. "bu metinden bu çıkmaz, yanlış anlatım" demek ayrı "bak yazdıgına bak, dilbilgisi sıfır, yalaka, zeka eksikliği işte!" demek apayrıdır. kaldı ki metni evirip çevirmeden ne dediğini anlamak oldukça kolay.

  bir fikre karşı durayım derken fikirleri fanatizmin, militan histerilerin kucagına düşürmek ve saldırganlaşmak hoşgörü ve saygıyı yitirmektir. ki asıl farkedilecek tehlike buradadır.
 • 550 ytl'lik türbanın alternatifinin içinde olunan konuma uygun olmayan paspal ve adi kıyafetler olduğunu sananların canhıraş bir gayretle takanını savunduğu türbanmış. oysa ki baştan demiştim "kimse tutup da 'başına çuval geçir' diyemez" deyu.

  evet var bir intibak ve muhakeme sorunu. tekrar aşkla, şevkle ve güzel türkçem adına karamsarlıkla (bkz: okuduğumuzu anladık mı)
 • (bkz: rte/#9086507)
 • memleket şartlarında çok pahalı türbandır. ama "mesut yılmaz başbakan olsa da berna yılmaz 5 bin 500 ytl'lik çanta taşısa, bu kadar lafı edilir miydi?" sorusunu da akla getiren türbandır. mesele başbakan'ın eşi meselesi midir, recep tayyip erdoğan'ın eşi emine erdoğan meselesi midir? biraz kafaları karıştırmış türbandır.
 • 50 ykrlik olandan farklı bir politik anlam içermemektedir.
 • neden bu kadar tepki çektiğini anlamadığım nesne. zira sayın başbakanımıza gencecik yaşında 220 bin dolar borç verebilecek, aslanlar gibi bir evlat* olduktan sonra sayın first ladymizi böyle şık ve pahalı kıyafetler içinde görülmeye devam edilecektir. şaşırılacak bir konu yoktur..
 • fiyatı münasebeti ile giymenin fetva gibi bir ifade ile israf ve haram ilan edildiği eşarptır. dini ve vicdani yükümlülüklerini yerine getirip zekatını da verdiği helal kazancı ile bu fiyattan eşarp alan halk endişe içersinde olup akabinde helal eşarp fiyat aralığının fetva verilmesini bekleyebilir.
 • suçlanacak, eleştirilecek tonla şey varken sıralama içine bile girmemesi gereken turbandır. zira dünya üzerinde, devlet erkanı ve çevreleri genelde şık, kaliteli ve dolayısıyla pahalı giyinmek durumundadırlar. cumhuriyetin ilk yıllarında halk yokluk içindeyken mustafa kemal'in frakları, topluluk önünde iken giydiği kıyafetleri de fransa'dan gelmekteydi. bunlar garipsenecek şeyler degildir. ayrıca haberin basında tayyip'in saatinin 'özel yapım' oldugu ve o markanın en ucuz saatinin 5000 euro oldugu belirtilmiş. mesele paraysa bunun konusulması daha anlaşılır olurdu ama mesele 550 ytl degil, turban. yönlendirmek için bilgi vermiş olayım aksi komik oluyor.
 • israf görünümlü türban tartışmasıdır.
46 entry daha