şükela:  tümü | bugün
  • 20 milyon bedava mühürsüz oy demektir, sosyal medya pollyanna'ları görsün bunları işte.

istedikleri orana getirebilecek kadar oy pusulası var, mühür gerekmeyen.
  • hala ysk’nın sonuçları açıklarken “halkımız tamam demiştir sayın tayyip erdoğan kaybetmiştir” diyeceğini düşünüp şimdiden hayallere dalanların okuması gereken haberdir.
  • 2017 başkanlık referandumunda kayıtlı 58 milyon 520 bin 222 seçmen varken; 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde 57 milyon kayıtlı seçmenin olmasını anlamlandıramadım. nereye gitti bu 1 milyon 520 bin 222 seçmen?

işin ilginç tarafı; 2017 başkanlık referandumunda evet ve hayır arasındaki oy farkı 1 milyon 379 bin 934.

resmen kendi ağızlarıyla; 2017 başkanlık referandumunda en az 1 milyon 400 bin civarı oyun mühürsüz olarak sayıldığını ispatlamışlar.

tanıma falan gerek yok, görüyorsunuz her şey ortada.

not: link tüm bilgiler için ortak.
    edit: kayıtlı seçmen sayısı düzeltildi.

edit2: bir başka dikkat çekilmesi gereken nokta ise; yukarıda başlığı açan arkadaşın verdiği linke göre; bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak seçmen sayısı ise; 1 milyon 585 bin. yani totalde 2017'de yapılan ve 2018'de yapılacak iki seçim arasında; haberlerde yazılan verilere göre aşağı yukarı 3 milyon seçmenlik bir fark var. nasıl olabiliyor böyle bir durum?
  • siz hala adil bir seçim olacağını mı sanıyordunuz?
  • hırsızlığa, hileye d e v a m diyorlar
  • bu muhalefet ne yapıyor? bunun önüne nasıl geçilemiyor anlamıyorum. alenen oylar çalınıyor, oylar çalınacak, seçim hileli olacak tek yapabildiğimiz şey eksisozlukte entry girebilmek. ülkeyi bu kadar mı ele geçirdiler?
  • ozellikle bu entryde belirtilen 3 milyonluk farki cok merak ediyorum. birileri aciklar diye umuyorum.
  • muharrem incenin ve meral aksenerin bu konuda birşeyler yapmasını bekliyorum. seçim akşamı yine yüzde 49 yüzde 51 istemiyorum kardesim
  • yine bi hilenin, kalleşliğin dönceğini gösteren fark.
    hile yapan en adi orospu çocuğudur.
  • tedarik açısından fazladan pusula basılmasını anlıyorum ama 20 milyon fazla pusula olması saçmalık.