• 2017 başkanlık referandumunda kayıtlı 58 milyon 520 bin 222 seçmen varken; 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde 57 milyon kayıtlı seçmenin olmasını anlamlandıramadım. nereye gitti bu 1 milyon 520 bin 222 seçmen?

işin ilginç tarafı; 2017 başkanlık referandumunda evet ve hayır arasındaki oy farkı 1 milyon 379 bin 934.

resmen kendi ağızlarıyla; 2017 başkanlık referandumunda en az 1 milyon 400 bin civarı oyun mühürsüz olarak sayıldığını ispatlamışlar.

tanıma falan gerek yok, görüyorsunuz her şey ortada.

not: link tüm bilgiler için ortak.
    edit: kayıtlı seçmen sayısı düzeltildi.

edit2: bir başka dikkat çekilmesi gereken nokta ise; yukarıda başlığı açan arkadaşın verdiği linke göre; bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak seçmen sayısı ise; 1 milyon 585 bin. yani totalde 2017'de yapılan ve 2018'de yapılacak iki seçim arasında; haberlerde yazılan verilere göre aşağı yukarı 3 milyon seçmenlik bir fark var. nasıl olabiliyor böyle bir durum?
  • bu muhalefet ne yapıyor? bunun önüne nasıl geçilemiyor anlamıyorum. alenen oylar çalınıyor, oylar çalınacak, seçim hileli olacak tek yapabildiğimiz şey eksisozlukte entry girebilmek. ülkeyi bu kadar mı ele geçirdiler?
  • muharrem incenin ve meral aksenerin bu konuda birşeyler yapmasını bekliyorum. seçim akşamı yine yüzde 49 yüzde 51 istemiyorum kardesim
  • siz hala adil bir seçim olacağını mı sanıyordunuz?
  • hırsızlığa, hileye d e v a m diyorlar
  • çözümünü sandık bekçiliğinde arayıp üçkağıtı hoş görenlerin de elbet bir gün dürüstlüğe, hak ve hukuka ihtiyacı olacak.
  • seçmen olarak elimizden gelen birşey yok arkadaşlar. bunun derdinde düşmesi gereken muhalefet partileri. eğer önlem alamıyorlarsa zaten saltanat çoktan gelmiş demektir. bizi umutlandırmasınlar boşa.
  • ısrarla hile var diye ağlayanların üşüştüğü haber.

yahu kardeşim hangi siyasi partiyi ya da hangi adayı destekliyorsan git en yakın teşkilat binasına ya da seçim bürosuna, ben sandıkta görevli olmak istiyorum de, sandığının başında bekle çaldırma oylarını. herkesin en temel vatandaşlık hakkı ve ben bugüne kadar 5 seçimde sandık görevi yaptım hiçbirinde de en ufak bir şekilde bu hakkın kullanılmasına mani olunduğunu görmedim.

bu nedir be kardeşim, ağlayacaksanız oynamayalım.
  • hmmm... bu gerçekten çok
  • tedarik açısından fazladan pusula basılmasını anlıyorum ama 20 milyon fazla pusula olması saçmalık.
hesabın var mı? giriş yap