*

şükela:  tümü | bugün
 • abd istihbarat servisi cıa'nın doğu avrupa ülkelerinden aldığı ve türkiye üzerinden suriye'ye ulaştırdığı silahların, "ılımlılar" aracılığıyla ışid'e ulaştırıldığı süre. https://www.nbcnews.com/…sed-u-s-government-n829201

  conflict armament research'ün araştırmasında ışid'in sahip olduğu silahların 3'te 1'inin avrupa menşeli olduğu belirtiliyor.

  bu silahlar, doğu avrupa ülkelerinden suudi arabistan&abd'nin parasıyla cıa aracılığıyla alınıyordu. suudilere ait askeri uçaklarla esenboğa havaalanına gönderildikten sonra burada tır'lara yüklenip suriye sınırına ulaştırılıyordu.

  antakya'da bulunan ürdün, suudi arabistan, katar, türkiye, abd, ingiltere ve fransa istihbarat servislerinin ortak operasyon odasından silahların hangi "ılımlı" gruba ulaştırılacağı belirlendikten sonra, sınır ötesi sevkiyat başlıyordu.

  bu sadece ışid, idlib'te yani türkiye'nin burnunun dibindeki el kaide emirliğinin bu silahlardan ne kadar nemalandığı henüz bilinmiyor. ama el kaide'nin bu bölgeyi ele geçirmesi sırasında abd'nin suriye ordusuna karşı kullanılması için dağıttığı tow tanksavar silah sayısı 1800. bunların tamamı el kaide'nin ortağı olduğu hatta başını çektiği saldırılarda suriye ordusuna karşı kullanıldı.
 • hangi silah bir yetimin bir tek damla gözyaşından daha değerlidir?
  hangi hayattan?
  hangi kerpiç evin damından?

  bir gün elinize ayağınıza dolanır planlarınız da ölen, evinden barkından olan, vatanına milletine hasret yaşayan o milyonlarca insanın merhametine muhtaç kalırsınız inşallah.