• istanbul’a kadar bitince olacak fiyatı bilmek istemiyorum.
    sorarlarsa (bkz: yol yaptık) dersin.
  • fiyatı falan boşverelim. düşünsenize vatandaşı olduğumuz bir ülkenin kara parçaları arasında ulaşım sağlamak için devlete bile değil gerçek veya tüzel kişiliğe para ödüyoruz. sorgulanması gereken şey bu bana göre.
  • her km si için 31kuruş ödenecek yol.
    ortalama binek aracın yakıt gideriyle aynı..

akaryakıtın %58i vergi, yol ücretli...
    kullandığın araç için ödediğin düzenli vergiyi biliyorsun...

sen buna seyahat özgürlüğü mü diyorsun?

bağımsız bir yargı olsa, anayasayı ihlalden dava açılabilir..gerçi bağımsız yargı olsa iş buralara hiç gelmiyor olurdu, doğru...
  • otoyol tamamen bittiği zaman ortalama köprü hariç 100-120 tl arasında bir geçiş ücreti olacaktır. köprü ile beraber bugünün parası ile 170 - 190 tl arasında olacağını tahmin ediyorum. gidiş / geliş olarak düşünüldüğünde 340 - 380 tl sadece otoban ücretini tutacak. toplam 433 * 2 den 866 km yoldan bugünün yakıt ücreti ile 285 - 350 tl arasında yakıt ücretini ödüyoruz. sonuç olarak 625 - 730 tl arasında zorunlu giderimiz olacak. yolda mola verip yapılan harcamalar ve ortalama bakım masraflarını eklersek fiyat 900 tl gibi rakamlara çıkmaktadır. adaletini sikeyim
  • svihs diyerek akp ye oy verme sebebidir
  • akp döneminde gerçekleşmiştir. ciddi manada tarihe not düşmek istedim
  • otoyol tamamlandığında izmir'den istanbul'a gelecek bir otomobil osmangazi köprü ücretini de eklersek 250-300 tl arası yol ücreti verecek demektir. yakıtla beraber 500 - 600 tl tutar. o da bugünün döviz kuruyla.
  • sarı yeleklilerden öğrenecek çok şeyimiz var...
  • istanbullular izmir'e ha deyip de öyle kolay gelemeyecek işte. bunda kızacak bir şey göremiyorum.
    not: izmirspor
hesabın var mı? giriş yap