şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tekirdağ rakısının bir başka ifade biçimi (gibi geldi bana).
  • uskumruköy'ün içinden geçecek şekilde güzergahı değiştirilmiş olan boğaziçi üniversitesi güney kampüsü ile sarıtepe kilyos kampüsüne tahsis edilmiş hat.
  • boğaziçi üniversitesi güney kampüsüyle sarıtepe kampüsü arasında gidip gelen otobüs hattıdır. bir diğer deyişle, rumelihisarı ve kilyos arası gidip gelir.
    kısıtlı sayıda olan otobüs seferleri ve kampüse ulaşımın başka bir alternatifi olmaması dolayısıyla en az 1 saat süren yolculuk insan kişisi için ıstıraba dönüşür, hele oturacak koltuk bulamamışsa.
  • yolculukların yüzde seksen üçü tam bir saat sürer. ama şöyle garip bir durum var: yol üzerinde pide stop adında bir yer var. güneyden kilyosa giderken pide stop'tan geçtikten tam 10 dakika* sonra otobüs kampüse varmış olur. kilyostan güneye giderken pide stop'a vardığınızda yaklaşık 25 dakika geçmiş oluyor ama yolculuk toplamda yine de bir saat sürüyor.
  • 3 bira içip bindikten sonra ormanın ortasında durdurup işediğim otobüstür.
    hangi kafayla 1 saatlik yola 3 birayla çıktığımda tartışılır.
  • az önceki 1 saat 45 dakikalık seferiyle bütün planımı bozmuş hat oluyor kendisi. güneye geldim ve yapacak hiçbir şeyim yok tipini siktiğimin otobüsü yüzünden. 5 dakika sonrakiyle dönüyorum, resmen 3 saatimi havaya attım. 16:05 rk'sı pişmanlıktır.
  • yaz tarifesine geçişiyle birlikte kampüste yaşayanların hayatını daha da zora sokmuş iett otobüs hattıdır. zaten 2,5 - 3 saatte bir sefer lütfetmişler ve şoförler bu kadar seyrek seferleri bile kafalarına göre iptal ediyorlar. mesela daha birkaç gün önce 17:30 ve 20:00 seferleri iptal oldu. ve 16:00 otobüsüyle dönemeyenler evlerine/yurtlarına ulaşabilmek için 23:00 aracını beklemek zorunda kaldılar ki o otobüsü de iptal edeceğiz deyip, üniversitenin iletişime geçmesi ile başka bir araç gönderip telafi ettiler! yine geçtiğimiz hafta başka bir gün 23:00 aracının şoförü (ki bu kilyos kampüse giden son sefer) yakıtının bittiğini söyleyip "yola çıkamam" deyip yolcuları almadı! 153 beyaz masaya her gün birsürü şikayet gidiyor ancak değişen hiçbir şey yok.

ayrıca insan sadece bindiğine değil, sağ olarak inebildiğine de şükrediyor. çünkü şöförler karşı şeridin görünmediği virajlı orman yollarında arka arkaya giden iki kamyonu sollayabiliyor mesela. ya da azami hız sınırının 30 km olduğu ve sollamanın yasak olduğu bu yolda önde giden aracı yavaş gidiyor diye bir süre kornayla taciz ettikten sonra sollayabiliyor. yine aynı virajlı yolda 80km'ye kadar çıkıp otobüsü savurarak sürebiliyor.
  • genellikle işten eve giderken kullandığım, zor zamanlarımın aziz,vefakar dostudur. bazen gelecek gibi olup son dakika sefer iptalleri ile üzse de her zaman başımın üstünde yeri vardır. ayrıca otobüste mütemadiyen öğrenci görmeniz ve öğrencilik yıllarına dönmeniz muhtemel..
  • bir 15bk değildir.
    (bkz: sen hiç 500t görmemişsin hacı)