şükela:  tümü | bugün
  • ilk günkü izlenimimime dayanarak güzel olduğunu düşündüğüm program.ancak beyzbol, amerikan futbolu gibi sporlardan da sorular soruluyor.benim gibi bu sporları sadece hollywood filmlerinden takip edenler zorlanabilir.
  • güzel bir yarışma , sorular dozunda bence. benim izlediğim yarışmacılar beşinci soruda gümlüyorlar hep.
    katılım detayları aşağıdaki gibi. kerameti nedir ps3'ün diyenler vardır , haklılarda bence. daha janjanlı bir ödül verilebilir ya da ne bileyim arayla değişik ödüller verilebilir hep sabit bir ürün yerine.

'' yarışma günleri www.ntvspor.net adresinde yayınlanacak 2 soruya doğru yanıt veren 1, 100, 200, 300, 400, 500. kişiden biri olursanız o günün yarışmacı listesine girecek ve canlı yayında play station 3 kazanma şansını yakalayacaksınız. ayrıca 600, 700, 800, 900 ve 1000. kişiler de yedek yarışmacı olarak seçilecek. ''

bir de bu işler senin kalemin değil abi. la liga'yı falan beklede seni o mecralarda görelim biz.*
  • ntvspor un muhtemelen 40 gb lık bir playstation 3 ü vermemek için bin takla attığı bir program. bunun yanında amaçlarına da ulaşmış gözüküyorlar; adamların sitesine son 1 senenin toplamından fazla giriş olmuştur şu 1 haftada. sabahın 5 inde 6 sında ntvspor sitesine girip ''hani nerde sorular'' yazan yaşam formları görülmüştür; ne beleş playstation meraklısıymışsınız arkadaş hiç mi işiniz yok??
  • bu günkü programda dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmamış olmalı;

ercan taner yarışmacıya beşinci soruyu sordu ve yarışmacının 10 saniyelik süresi işlemeye başladı. formula'da yaklaşık iki yüz yarışa katılıp da hiç birinci olamamış pilot sorulmuştu. birden, bana "ne oluyor lan?" dedirten bir olay gerçekleşti. ercan taner, önünde duran, soruların yazılı olduğu kağıtta bir karalama yaptı. kağıdın, uzun bir satır ve altında dört kısa satır olan bölümündeki kısa satırlardan ilkini elindeki kalemle yuvarlak içine aldı. görüntü netti. bu kısa satırın (a) seçeneği olduğu ortadaydı. yarışmayı ilk defa izlediğim için "mehmet ali erbil tarzında bir yardım söz konusu galiba." diye düşündüm. yarışmacı (b) dedi ve kaybetti. içimden "saf!" dedim yarışmacıya. ercan taner hala buz gibi bakıyordu. zaten bir garip oldu bu adam son zamanlarda.

ntv spor'un hediye vermemek için biraz kastığını fark ettiğimde ise bu olayın kameramana ya da ecan taner'e ait bir hata olduğunu anladım.
  • yanlış hatırlamıyorsam bir programda formula 1'de yarış kazanamayan pilot sorulmuştu.seçenekler arasında mark webber de vardı.cevabı webber olarak vermişti yarışmacı ve elenmişti.webber dünkü almanya gp'sini kazandı ve ntvspor'da ilk kazandığı yarış olarak haber edildi bu olay.birisi yanlış yapıyor ama hangisi?siteye haberi giren mi soruları hazırlayan mı?

http://www.ntvmsnbc.com/id/24982951/

edit:3674'ten gelen bilgiye göre soruda 200'den fazla yarışa katılmasına rağmen birinciliği olmayanı sormuşlar.webber daha o kadar yarışmamış.hatalı benmişim yani.ama böyle çeldirici soru da sorulmaz ki.
  • google'ı ne kadar hızlı kullanabileceğinizi sınayan yarışma.

koca ntv'nin* bi playstation vermemek için kıçını yırttığı yarışma. 5 sorudan genelde iki veya üç tanesi herkesin bilebileceği cinsten soruluyor. ama diğerleri de bazen öyle kazık ki yuh be kardeşim dedirtiyor adama.

şu formula 1'de yarış kazanamayan pilot veya ilk kazanan britanyalı pilot soruları formula 1'i çok sıkı takip etmeyen kişiler tarafından bilinmesi imkansız sorular. e hadi yarışmacı bunları biliyor diyelim, üstüne bokstan soru geliyor! e hadi bunu da bildi diyelim. sonra hentbol! bütün sporları da bu derece takip etmez ki bi insan. e o zaman da yarışma bilgi yarışması olmaktan çok google yarışmasına dönüyor tabi. saçma.

verilen süre içinde google dan bakıp soruları yanıtlamak gayet basit. yalnız "hangisi .... değildir?" veya "hangisi... yapmamıştır?" tarzı sorularda google zaman kaybettiriyor. gerçekten bilmeniz lazım cevabı.
  • bugün nispeten kolay soruların denk geldiği bir yarışmacı ilk ve muhtemelen son ps3'ü kapmıştır; akabinde telefondan gelen sevinç böğürmeleri ercan abi'yi biraz dumur etmiştir. 5 sorudan son soru dahil 4 ya da 3'ü futbolla ilgiliydi, ki bu yarışmaya katılanların %99'unun futbol manyağı ve playstation'da pes oynamak için yanıp tutuşan insanlar olduğunu düşünürsek çok iyi bir orandı. bundan sonra nolur derseniz; bence bu abiler yarışma öncesi 1 playstation'ı zaten gözden çıkarmışlardı o da bugün sahibini buldu, yani bir daha da kimseye koklatmazlar...
  • bu akşam sorulan sorulardan birinde hata var gibi geldi. soru; hangi oyuncu, babasıyla beraber milli takımda oynamıştır? şeklindeydi. üç yanlış şıkkı geçelim, doğru olarak kabulen şık; eidur smari gudjohnsen şıkkıydı. oysa gudjohnsen babasıyla beraber milli takımda oynayamadı. aynı anda milli takım kadrosunda yer aldılar fakat beraber oynayamadılar. bu soru mevzuyu bilen birine sorulsa, bu şıkkı kafadan eleyip diğer şıklara yönelebilirdi. bilgi sahibi olduğu için yarışmayı kaybedebilirdi. ben yarışsam kazanabilir miyim? acaba diye bakarken dikkatimi çekti, bana sorsalar bilemesem, isyan da edemem, ercan taner'in hatrı var. hagi hagi hagi'nin, hasan attı üç iki oldu'nun, hakan kaleyi gördü'nün hatrı var.
  • 2. playstation'ı geçtiğimiz cuma günü veren program. genelde, aynı gün içinde yarışanlara sorulan sorularda bile dengesizlikler görülüyor. örneğin, (bkz: #16480028), playstation 3'ü kazanan ilk yarışmacıya sorulan final sorusunun cevabı google'dan rahatlıkla bulunabilecekken, cuma günkü programda sorulan final sorusu, formula 1'de en az 2 kere şampiyon olan pilot sayısıydı ve 10 saniye içinde sadece şansla bilinebilirdi diye düşünüyorum. zaten ercan taner de ps3'ü kazanan yarışmacıya öss taktiğiyle mi yaptınız benzeri bir soru sorarak yarışmadaki şans faktörünü de vurgulamış oldu. genel olarak zevkli, eğlenceli; fakat çok kısa süren bi program. her gün daha fazla yarışmacıya hak verseler daha iyi olabilir. yine de spor konusunda daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu gibi duruyor.