• kelime karşılığı madara olan sayı
  • alfabeye harf olarak girmesi gereken rakam.

(bkz: 6alatasaray)
  • bu rakam en son, üniversitede vizede üç sayfa dolduran arkadaşım o sınavdan 6 aldığında güldürmüştü beni. bir de bu akşam işte. eheheheheheh...
  • hahahahahahahahah 6 hhahahahahahahahahah
    6 laaaan ahahahahahah
  • ters çevirince 9 olandır.
  • vay be, bıraksan 6 rakamı için bir saat edebiyat yapacaklar
  • bugün itibarıyla altı aydır aşığım.
  • yasmin schmidt’in, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: yasmin schmidt
    düzenleme: cüneyt aykulteli

yasmin schmidt imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • ne ilk ne de son insanım en yakın arkadaşını toprağa veren.
    çok anımız vardı haliyle beraber. anıların yanında, bir insan düşünün öğrendiklerinizin yüzde 70'i onun sayesinde olsun. ya ona bakarak, taklit ederek, ya da onun açtığı yoldan giderek öğrenilmiş olsun.

ailem ile geçirdiğim zaman kadar onunla geçirmiş olabilirim, belki daha fazla.
    7 sene sınıf arkadaşlığı, müzik grubu arkadaşlığı, üniversite ev arkadaşlığı, üniversite sonrası ev arkadaşlığı.

facebook çıktıktan sonra hep ayrı şehirlerde, hep ayrı ülkelerde olduk. facebookta baktım en çok mesajlaştığım adammış. 25bin mesaj atmışız birbirimize. 300 küsur ortak arkadaşımız varmış.

okuyamadım mesajlaşmaları. elim gitti hep yarıda bıraktım. kim bilir neler vardı neler.

soy ismindeki bir harfi unutmuşlar, geçici mezar tahtasına yazmayı. uyardım adamı düzelttirdim. kalemle ekleyiverdi kolaylıkla. eğreti durdu biraz ama olsun. geçiciydi o tahta sonuçta. mezar taşı yapılacaktı sonra.

o anda adamın elinden kalemi alıp o tahtaya doğum tarihini eklemek istedim. yapmadım. yapamadım. hep aklıma o an gelecek biliyorum. hep hatırlayacağım. işte bu gün o gün. doğum günüydü bir nisan.

herkes bir gün ölecek. hem günahsızız, hem günahkarız hayat gibi.

aşk acısı çektim çok. ağlar gibi olursun ağlayamazsın. için kupkurudur. acı çekersin. gözyaşları sel olmaz. en azından bende öyle. neler neler oldu. ağlamak istedim zerre gözyaşı düşmedi aşk acılarında. ki benim komedi filmlerindeki saçma duygusal sahnelerde bile sulanır gözlerim.

sanırım insanların en yakınları ölünce gözyaşlarını tutamıyorlar. ayrılık kötü de, ölüm ayrılığı çok zor herhalde.

en imrendiğim yaşlı çiftlerin eşlerini kaybettiklerindeki ağlayışlarını görmek. bize nasip olur mu bilmem. onca yıl birliktelik sonrası ceza mı ödül mü belli değil. çok acı bir şey ölüm ama onlar doya doya ağlayabilirler. bence hakları var. işte ben de bu hakkı kendimde görüyorum. doya doya ağlıyorum. salya sümük. doya doya yaşadık lan. tadı damağımızda kaldı ama doğum günün kutlu olsun kardeşim.

1 nisan 2017.
hesabın var mı? giriş yap