şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
677 entry daha
  • +2’lik daha kontenjan eklenip, yabancıların bir kısmının da tesislere kilitlenmesini önerdiğim harika kural. ligin genel kalitesi bu kadar artmışken tabii ki bir müdahale gerekliydi...
  • desteklediğim kuraldır. galatasaray'da istiklal marşı söyleyen futbolcu olmuyor sahada.
  • tff'nin gelecek sezon için uygulamayı düşündüğü sistemimiş.

bahane arıyordum iptal etmek için. izlemem ki 5 para etmez, torpille bir yere gelmiş türk futbolcularını. sağlıklı, yetenekli olarak gelseler de belirli bir noktaya daha sonradan karakterleri bozuluyor kazanmaları gereken paranın 10 katını kazanınca.

neyse biz tecrübe etmeden öğrenemediğimiz için 2-3 sene böyle gider, tekrar sınırı kaldırırız.

görüşmemek üzere süper lig :)
  • serbest rekabeti bitirecek eski dünya modeli kural. yürürlüğe girerse maç falan izlemem ben.
  • sonuna kadar desteklediğim adil vasat kural. yabancı sayısı kademeli olarak bire kadar düşmeli. alman hans ekmek yiyeceğine türk hasan ekmek yemeli futbol piyasamızdan.
  • bildiğiniz gericiliktir. parasını alıp yan gelip yatan, devlet memuru vizyonuyla çalışan türk futbolculara peşkeş çekmektir. geri gelmemelidir. net.
  • digiturk üyeliğimi yenilememekle sonuçlanacak karar.

mustafa pektemek, tarık çamdal, mehmet topuz mu izleyeceğiz lan biz.
  • 6+2 daha iyi olurdu.
  • 4 olabilir
    6 olabilir
    8 olabilir
    10 olabilir
    12 olabilir
    14 olabilir...

ama saçma şekilde 6+2 gibi sistemler kabul edilemez.
  • konu istiklal marşı'na gelmiş. bu milliyetçiliği bile beceremeyen tiplerden gına geldi.
    galatasaray'da istiklal marşını söyleyen oyuncu yokmuş mesela.
    (bkz: amlarına koyayım ben çok ayıp ediyorlar)

konuya ışık tutması açısından bu tipler hakkında başıma gelen bir olayı izah edeyim.
    öğretmenim.
    okulda pazartesi-cuma tören düzenlenir. müdür konuşur, sonunda istiklal marşı okunur. tabi pek kimse okumaz, hoparlörden teyp kaydı duyulur, öğrenciler ve öğretmenlerin büyük bölümü sadece dinler.
    bu benim dikkatimi çekiyor azizim. ancak doğrucu davut ben olmadığıma göre bunu pek de dillendirmiyorum. derken 12 mart günü istiklal marşının kabul günüymüş. ne bileyim ben, gittim okula. tören olduğunu öğrendim, günün ne olduğunu sorduğumda bir kere istiklal marşı okumamış adamlar bana ayar vermeye kaltı. nasıl olur da bilmezmişim!.. kınarcasına konuşan tiplerin bir gün olsun istiklal marşına eşlik ettiğine şahit olmadım.
    burada ahkam kesen tipere de bakmayın. lisede törenden kaçan tipler bunlar. bayram diye sevinen dallamalar ( bayram tatil demek çünkü yoksa milliyetçilikten de değil hani).
    tek dertleri göbeğini kaşıyarak istiklal marşı okuyan sabri sarıoğlu izlemek ya da adamullah arda turan görmek.
    bol sabri'li günler efendim. size fazla bile.
48 entry daha