şükela:  tümü | bugün
  • avmler cafeler neden açıldı o zaman abi?
    virüs resmen beş gün çalışıp iki gününü izne ayırıyor
  • yapacaginiz isin amk. yeter allahsizlar.rahat birakin yeter. hayatimizin,kazancimizin icine sictiniz.
  • büdüt: yasak iptal edildi. ağam bizimle eğleniy...

(bkz: yaran fıkralar/#108358780)

adamın biri bir ülkenin başına musallat olmuştur. adeta koltuğuna yapışmış ve halkın kaderini belirlemektedir.

bir gün dünyada salgın hastalık boy gösterir. bu adam ekonominin anasını öyle bir bellemiştir, ülkeyi yandaşlarına öyle bir ipotek ettirmiştir ki salgın falan dinlemez. talimatla vaka sayılarının düşürülmesini sağlar.

vaka sayıları kağıt üzerinde düşerken yatak başı 1.5 milyon liraya mal edilen "pandemi" hastanesinin yapımı ise sürmektedir.

komşu ülkede normalleşme sürecinde eski vaka sayısının 3.5 katı vaka açıklansa da sınırları açar, kapanan restoranların, spor salonlarının, otellerin açılmasını, şehirler arası yasakların kaldırılıp uçak ve otobüs yolculuklarının tekrar yapılmaya başlamasını sağlar.

ülkede her şey kağıt üzerinde dört dörtlük gider.

ancak bu adamın canı sıkılır ve döner yaverine der ki:
    salgın hastalık önlemi olarak haftasonu sokağa çıkmayı yasaklayın...

(bkz: vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke)
  • genel tablonun iyi görülmediğini düşünüyorum.yoksa bu kadar serbestlikten sonra bu karar alınmazdı.
  • maden yapicaksin hafta basinda soyle bu isi.
    son 1 gün kala ne alaka bir suru plan yaptik. maden bitmedi bu illet, kapat heryeri o zaman hafta ici el ense göte saplak. haftasonu ayranim dökülmesin.
  • sevgili fahrettin koca, daha dün basın açıklamasında bu hafta sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak demedin mi güzel bakanım sen? ben çok merak ediyorum acaba ne işe yarıyorsun, bilim kurulumuz hafta sonu sokağa çıkmada herhangi bir sorun teşkili etmiyor dediğini aktarmıştın oysa. merak ediyorum t.c sağlık, izolasyon ve tedbir bakanlığı görevinden bir an gurur yapıp istifa falan edecek misin* atama vermediğin diş hekimlerinin ahı çıkıyor sanırım.

özelden geldi bazı caz yapan arkadaşlar olmuş yok öyle demedi şu bu diye.
    basın toplantısı
    21:15 dakika olarak sayın bakanın cevabı da burada
  • erken açıklandı keşke yarın akşam açıklasalardı ! oyuncak ettiniz iyice . dün sağlık bakanı vaka durumuna göre ileride il bazlı kısıtlama olabilir dedikten 24 saat sonra ne değişti de yasak geldi . sözde virüsten korunacağız ama yarın her yer tıklım tıklım olacak .
  • (bkz: açacağın başlığı sikeyim)

içişleri bakanlığı: 15 ilde; 05.06.2020 tarihi saat 24.00 ile 07.06.2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. kısıtlamanın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. kısıtlama yapılacak iller şöyle: ankara, balıkesir, bursa, eskişehir, gaziantep, istanbul, izmir, kayseri, kocaeli, konya, manisa, sakarya, samsun, van ve zonguldak
  • akıllara zarar uygulamadır herşey normale dönüyor derken bir anda psikolojik olarak dibe vurduk , alınan bu kararı kınıyorum .