şükela:  tümü | bugün
  • bu ülke böyle olmasını kendi istedi dediğim olaydır.

(bkz: adamlar yiyor ama çalışıyor)
  • gerçekten yazık..

cuma'ya gitmeyenlerde tablo;

asgari ücret 1 saat = £8,65
    6 adet bira £4-£7 arası.

parasal kayıyorlar.
    dolaylı yoldan vaktimizi, hayatımızı da s2yorlar acımadan..
  • almayın. tüketim azalırsa alınan vergi de azalir. vergi oranları gözden geçirilir.
  • 180 tl olmali sjgaraya ve alkole yapilan zamlar az bile sigara ve alkolun zararlari tartjsilmaz meydana getirdigi tahribat ise sonsuz
  • azizim diyanet bütçesi nasıl oluşturuluyor sanıyorsun.

alkolden alınan vergiler olmasa d(h)iyanet milyar milyar lira nereden bulacaktı. o baş imamefendi nasıl mercedeslerde totosunu gezirecekti dediğimdir.
  • 9 tl olmalıyken olan fiyattır.

ah ahh. gençliğimizi siktiniz.
  • reis sizi alkolik olmaktan kurtardı daha ne istiyorsunuz ahahahaha. biraz pozitif olun arkadaşım sizin bu negatif enerjinizden dolayı ekonomi kötüye gidiyor... ülkenin feng shui'sini bozdunuz ondan oluyor.
  • aslında alkol ve sigara içmenin bu ülkede cezası var. ama iyi yanı cezayı peşin ödüyorsunuz. o yüzden kimse bir şey demiyor.
  • beyler bayanlar size bir şey söyleyeyim; biz alkol tüketen alkolik ekşiciler ve muhalif kesim dışında, o paranın yüz bin katını kazanan yandaş kesimin alkol tüketimi hariç, toplumda kimse bundan şikâyetçi değil, hatta içmeyenler bile var. yani meseleyi bir biraya indirmeniz bana komik geliyor, sanki bira olmasa yaşayamayacakmışız gibi! abi sebze meyve fiyatlarından haberiniz var mı, biraya gelene kadar? yani her şeyi normal fiyata alıyoruz da, bir tek 6'lı bira mı 90 olunca sizi rahatsız ediyor? aldıkları vergi de ortada. madem pahalı, içme abi! burada yazdığınızda, "vay anam vay," dediğinizde hiçbir şey değişmiyor, yine içemediğinizle kalıyorsunuz. maşallah amk herkes hafta sonları bira zulalayıp tuzlu fıstıkla gömüyor, herkes göt göbek, ama derdimiz bira!

bak pahalı olmasını eleştirme demiyorum; biraya gelene kadar pahalı bir dünya şey var onu diyorum.
  • carlsberg’in ana vatanindan bildiriyorum. hani su dunyanin en pahali 5 sehrinden biri. bir kasa carlsberg bira (20 adet 33cl) 88 dkk, yani 106 lira. kaynak burada.